20/04/2024
David Pastrňák

Autor: Jessica – _MG_1614, CC BY-SA 2.0, Zdroj: Wikipedia.org / Původní fotografie byla upravena oříznutím a změnou velikosti

Autor: Jessica – _MG_1614, CC BY-SA 2.0,

David Pastrňák je v letošní sezóně k nezastavení a vládne nejen všem Čechům v NHL. Tato slova znovu potvrdil během ostře sledovaného zápasu mezi Bostonem Bruins a Montrealem Canadiens, jenž medvědi ovládli pohodlným výsledek 8:1.

Oba čeští legionáři byli opět vidět

Do nočního zápasu NHL mezi Bostonem Bruins a Montrealem Canadiens hned dva “Velcí Davidové” ve službách medvědů a oba si zároveň připsali štědrý příděl kanadských bodů. David Krejčí se blýskl dvěma přesnými asistencemi, David Pastrňák zas třikrát rozvlnil soupeřovu síť. O vítězství rozhodla famózní druhá třetina ze strany domácích, někdejší domovina Tomáše Plekance neměla sebemenší nárok.

Tři slavné momenty Davida Pastrňáka

David Pastrňák si první zásah připsal už v první třetině, kdy v přesilové hře po rychlé kombinaci dostal Boston do vedení 2:1. Asi nejpůvabnější gól zápasu padl hned osm vteřin po začátku druhé třetiny, kdy si vzal puk do parády znovu David Pastrňák a prokličkoval se s ním až do branky.

Takřka v polovině hrací doby a za stavu 5:1 pro Boston Bruins dovršil “Pasta” další úspěšnou trefou hattrick a právem byl za tento počin vyhlášen první hvězdou zápasu. Zároveň se tak zapsal do historických memoárů klubu.

Stal se totiž prvním hráčem Bostonu Bruins za posledních 30 let, který dokázal vsítit Montrealu hattrick a díky němu navíc zaznamenal gól v 16. utkání z celkových 24. Posledním hráčem, který se podobným výkonem zaskvěl, byl Mario Lemieux v sezóně 1992/1993.

Uznání zaslouží celý tým

Nejen David Pastrňák předvedl strhující show. Velké ovace si však zaslouží i celý mančaft Bostonu, který šlapal jak dobře namazaný stroj, nepřipustil žádné chyby a svému soupeři uštědřil pořádnou lekci z produktivity.