26/02/2024
Jaromír Jágr

"File:Jagr Panthers.jpg" by FlickreviewR 2 is licensed under CC BY-SA 2.0 / Původní fotografie byla upravena oříznutím a změnou velikosti

Jaromír Jágr je rebel každým coulem a každý o něm ví, že často a velmi rád porušuje pravidla. Tentokrát se mu ovšem vzdorovitost nevyplatila. Tradiční rozbruslení před dvěma posledními zápasy absolvoval bez helmy, což se nelíbilo disciplinární komisi. Ta jeho milovanému Kladnu uštědřila pokutu ve výši 6 000 Kč.

Jágr se opakovaně provinil proti pravidlům

Nestárnoucí Jaromír Jágr si na obnovenou premiéru v Extralize musel počkat až do třetího kola. Trápilo jej totiž drobné zranění, které nehodlal podcenit. Když se v rámci utkání s Karlovými Vary objevil na ledové ploše, fanoušci Kladna byli u vytržení. To ale ještě nevěděli, že jeho okružní jízda bez ochrany hlavy se neobejde bez odezvy. Disciplinární komise v čele s Viktorem Ujčíkem rozhodla, že takové počínání je krajně nevhodné a proto Jágrovi udělila symbolickou pokutu ve výši dvou tisíc korun.

Jágra to ovšem neodradilo a před následujícím zápasem proti Vítkovicích svou bujnou kštici předváděl tribunám podruhé. V tomto případě už se jednalo o opakované porušení pravidel, takže “odměna” byla vyměřena dvojnásobně vyšší. Dohromady za něj Rytíři Kladno tedy musí zaplatit zmíněných 6 000 Kč. Nutno podotknout, že to samozřejmě není nijak závratná částka, která by finanční zázemí klubu nějak zásadně zatížila.

Legenda musí jít příkladem

Sedmačtyřicetiletý Jaromír Jágr je bezesporu jednou z nejvýznamnějších tváří českého hokeje v historii. To ovšem neznamená, že pro něj platí jiná pravidla než pro ostatní. Snad se z této události poučí a bude mladé hokejisty, kteří k němu vzhlížejí, skutečným morálním vzorem. Hokej je přeci jen nebezpečná hra a rána gumovým projektilem do oblasti hlavy může mít opravdu bolestivé, ne-li trvalé, následky.

Zdroj: Kladenský deník