27/05/2024

"File:FRA-ARG (11) - Paul Pogba (cropped 2).jpg" by Антон Зайцев is licensed under CC BY-SA 3.0 / Původní fotografie byla upravena oříznutím a změnou velikosti

“File:FRA-ARG (11) – Paul Pogba (cropped 2).jpg” by Антон Зайцев is licensed under CC BY-SA 3.0 / Původní fotografie byla upravena oříznutím a změnou velikosti

Nový ročník Premier League začal poměrně slibně. Přesvědčivá výhra nad konkurenční Chelsea se měla stát předzvěstí lepších zítřků. Jenže pak to začalo znovu skřípat. Faktor Ole Gunnara Solskjaera zřejmě nezafungoval tak, jak si vedení Rudých ďáblů vysnilo. Máme za sebou šest ligových kol a slavný Manchester United zaujímá osmé místo v tabulce, ačkoli svými výkony patří spíš k horšímu průměru celé soutěže. Co se pokazilo?

Norskému trenérovi chybí největší hvězdy

Historicky nejúspěšnější klub anglické Premier League bojuje s rozsáhlou marodkou, která se navíc stále rozrůstá. Se zdravotními problémy aktuálně bojují Paul Pogba, Luke Shaw, Aaron Wan-Bissaka, Jesse Lingard, Diogo Dalot a nově také Marcus Rashford.

Kdy budou tito hráči Olemu Gunnarovi Solksjaerovi opět k dispozici ? To nemůže nikdo s jistotou říci. Druhou stránkou věci ovšem zůstává, že “Red devils” disponují natolik širokým kádrem, aby si s jejich absencí dokázali efektivně poradit. Navíc dosud nemuseli měřit síly téměř s žádnými silnými soupeři.

To nejhorší na United teprve čeká

Tak si to shrňme… Po výhře nad Chelsea přišla remíza s Wolverhamptonem, ostudná domácí prohra s Crystal Palace, nerozhodný výsledek na stadionu v Southamptonu, hubené vítězství nad Leicester City a v neposlední řadě porážka uštědřená West Hamem United. Zisk osmi bodů z osmnácti možných opravdu není tím, co by příznivce United uspokojilo.

Fotbalisté v rudých dresech zatím obstáli v soubojích s horní polovinou tabulky, nicméně proti papírově slabším klubům fatálně pohořeli. Podle této matematiky by měl v následujících kolech přijít raketový vzestup herní kvality, protože program jim jako další protivníky určil Arsenal, Newcastle United a zatím suverénní Liverpool.

Ani drahé posily to sami nezachrání

Trenér Solksjaer si přál během léta přivést pouze tři posily za 159 milionů eur a vedení klubu mu ve všech případech vyhovělo. Aaron Wan-Bissaka, Harry Maguire a Daniel James zatím patří k tomu lepšímu, co jsme v barvách United mohli pozorovat. Zřejmě to ale pořád nestačí. Problém je zakořeněný někde hluboko uvnitř, takže dokud nepřijde opravdový radikální řez, těžko lze hovořit o nějakých výraznějších změnách k lepšímu.

Zdroj: Talsksport.com