26/02/2024

V rámci programu Oprav dům po babičce, který podporuje revitalizaci starších nemovitostí, přichází nový způsob financování. Stavební spořitelny a banky nabízejí výhodné úvěry s úrokem maximálně do 3,5 procenta, jež skvěle doplňují již existující dotace. Od února tak mohou domácnosti využít tuto jedinečnou příležitost.

Spolupráce Ministerstva životního prostředí a Státního fondu životního prostředí

Iniciativa Ministerstva životního prostředí ve spolupráci se Státním fondem životního prostředí přináší možnost spolufinancování rozsáhlých úprav, jako je komplexní zateplení domů. Stavební spořitelny a banky poskytují výhodné úvěry pro ty, kteří hledají efektivní řešení pro své bydlení.

Finanční výhodnost: Půl úrokové sazby ČNB

Ministr životního prostředí, Petr Hladík, zdůrazňuje dostupnost těchto úvěrů. S úrokovou sazbou poloviční oproti běžným tržním produktem představují tyto úvěry atraktivní volbu. Momentálně je úroková sazba ČNB sedm procent, což znamená, že úvěry jsou nabízeny s úrokem do 3,5 procenta, s garantovanou úrokovou sazbou po dobu až 20 let.

Poradenství a podpora stavebními spořitelnami

Stavební spořitelny nabízí od ledna komplexní poradenství v oblasti energetických úspor a získávání zelených dotací. Klienti mohou na jednom místě získat nejen finanční prostředky z programu Oprav dům po babičce, ale i potřebný úvěr. Milan Pospíšil, manažer úvěrů ze Stavební spořitelny České spořitelny, zdůrazňuje, že poradenství zahrnuje nejen finanční aspekty, ale i praktickou pomoc při přípravě rekonstrukce a kontakty na odborníky.

Foto: Shutterstock

Rozšířená dostupnost a podmínky úvěrů

Úvěry a poradenství budou dostupné nejen v pobočkách stavebních spořitelen, ale i jejich mateřských bank, což znamená přibližně 400 možností po celé České republice. Podle Libora Vošického, předsedy Asociace českých stavebních spořitelen, se mohou do programu zapojit i ostatní banky.

Oprav dům po babičce: Kdo se může zapojit?

Program Oprav dům po babičce, administrovaný Státním fondem životního prostředí, se zaměřuje na rekonstrukce starších domů. Podpora je určena pro domy postavené do července 2013, a je přístupná pro ekonomicky aktivní jednotlivce, kteří jsou vlastníky nemovitosti. Nabízí možnost získání až milionu korun, plus bonusy pro rodiny s dětmi nebo pro nemovitosti v zanedbaných lokalitách.

Foto: Shutterstock

Subscribe
Upozornit na

0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x