23/05/2024
Mikaela Shiffrin

"Gala-Nacht" by specialolympics2017 is licensed under CC0 1.00 Zdroj: Flickr.com / Původní fotografie byla upravena oříznutím a změnou velikosti

Lyžařka Mikaela Shiffrin přerušila skvěle rozjetou sezónu kvůli smrti otce Jeffa.
“Gala-Nacht” by specialolympics2017 is licensed under CC0 1.0 
Zdroj: Flickr.com / Původní fotografie byla upravena oříznutím a změnou velikosti

Čtyřiadvacetiletá kráska a zároveň dosavadní královna Světového poháru v alpském lyžování Mikaela Shiffrin oznámila prostřednictvím sociálních sítích zdrcující zprávu. Její otec Jeff Shiffrin nečekaně zemřel a sportovkyně proto přerušila skvěle rozjetou sezónu, aby byla na blízku své rodině v Coloradu.

Lyžařka požádala o respektování soukromí

Jeff Shiffrin utrpěl podle amerických médií vážná zranění v útrobách svého vlastního domova a následný převoz do nemocnice bohužel nezvládl. Informaci na Instagramu nepřímo potvrdila i jeho dcera Mikaela Shiffrin, která zároveň sdělila, že v závodech Světového poháru nebude nějaký čas pokračovat. Hodlá být oporou své rodině žijící v Coloradu, a to minimálně to data pohřbu, které dosud nebylo stanoveno.

Otec slavné zimní sportovkyně pracoval jako anesteziolog, v roce 2018 byl dokonce přítomen u operace Ester Ledecké, která si na snowboardu zlomila ruku. Dceři Mikaele společně s manželkou Eileen na závodech pravidelně fandil a zaznamenával si její úspěchy pomocí fotoaparátu, který se stal jeho koníčkem i vášní.

Pauza na dobu neurčitou

Mikaela Shiffrin do nového ročníku Světového poháru v alpském lyžování vstoupila opravdu znamenitě. Před týdnem zvítězila ve sjezdu i superobřím slalomu, z hlediska celkového pořadí pak neměla konkurenci. Zpráva o jejím přerušení sezóny je sice naprosto pochopitelná, na druhou stranu ovšem také hodně zamrzí. Rány osudu si ale bohužel nevybírají…

Zdroj: Instagram, Wikipedia

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *