16/07/2024
HC Sparta Praha

Autor: Fabien Perissinotto – Vlastní dílo, CC BY-SA 4.0, Zdroj: Wikipedia.org / Původní fotografie byla upravena oříznutím a změnou velikosti

HC Sparta Praha angažovala Josefa Jandače do funkce hlavního trenéra. Tým povede ve spolupráci s Miloslavem Hořavou.
Autor: Fabien Perissinotto – Vlastní dílo, CC BY-SA 4.0,
Zdroj: Wikipedia.org / Původní fotografie byla upravena oříznutím a změnou velikosti

Donedávna platilo, že silným trenérským duem s rozdělenými kompetencemi v českém hokejovém prostředí disponuje pouze Mountfield HK. To ovšem změnilo rozhodnutí pražské Sparty, která do funkce hlavního kouče nejprve jmenovala Miloslava Hořavu a vzápětí přivedla také Josefa Jandače. Najdou oba zkušení matadoři recept na úspěch?

Jeden nebo druhý? Nakonec oba

Když se vedení hokejové Sparty rozloučilo s německým lodivodem Uwe Kruppem a celým jeho realizačním týmem, v médiích se skloňovala v podstatě jen dvě jména jeho potenciálních nástupců – Miloslav Hořava a Josef Jandač. Klání mezi nimi nakonec skončilo nerozhodně, byť byl první zmíněný o něco rychlejší. Tým totiž do dalších zápasů povedou společně.

Josef Jandač není v rudých barvách žádným nováčkem. Tamním hráčům už totiž šéfoval v letech 2011−2012 a po krátké anabázi u pražského Lva také 2012−2016. Během druhé holešovické mise získal bronz a stříbro. Zkušenosti má také z reprezentace či ruského Metallurgu Magnitogorsk, odkud byl na podzim roku 2019 vyhozen.

Po vzoru Hradce Králové

V českém hokejovém prostředí nebývá zvykem, aby na lavičce jednoho týmu vládli dva trenéři. Výjimku z pravidla představoval jen Mountfield HK, jehož představitelé k Tomáši Martincovi angažovali ostříleného harcovníka Vladimíra Růžičku, toho času bez zaměstnání.

Zda vedení Sparty načerpalo inspiraci právě u konkurence, není jasné. Každopádně bude zajímavé sledovat, jak se nového modelu zhostí. Touha po skalpu extraligového titulu je přeci jen velice silná a jakékoli vybočení z proudu se neodpouští.

Zdroj: HC Sparta Praha

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *