19/06/2024
Lionel Messi

Par Кирилл Венедиктов — https://www.soccer.ru/galery/1055457/photo/733494, CC BY-SA 3.0, Zdroj: Wikipedia.org / Původní fotografie byla upravena oříznutím a změnou velikosti

Mediální hádka mezi Lionelem Messim a Ericem Abidalem hýbe sportovním prostředím. Vyústí spory v konec jednoho z nich?
Par Кирилл Венедиктов — https://www.soccer.ru/galery/1055457/photo/733494, CC BY-SA 3.0,
Zdroj: Wikipedia.org / Původní fotografie byla upravena oříznutím a změnou velikosti

Ani výměna hlavního trenéra do řad slavné Barcelony klid nepřinesla. Sportovní ředitel klubu Eric Abidal v médiích pronesl, že odchod Ernesta Valverdeho mají na svědomí sami fotbalisté, kteří pod ním odmítali pracovat. Lionel Messi se proti jeho výroku ostře ohradil na sociálních sítích. V zákulisí se dokonce spekuluje, že do konce této sezóny jeden z nich odejde. Na koho byste si vsadili?

Eric Abidal svalil vinu na hráče

Ernesto Valverde byl v průběhu ledna odvolán z pozice hlavního trenéra z Barcelony a jeho místo prakticky okamžitě zaujal Quique Setién. Většina fanoušků se domnívala, že pětapadesátiletému Španělovi zlomily vaz výsledky posledních pěti utkání, z nichž pouze jednou odcházel jako vítěz. Podle sportovního ředitele klubu Erica Abidala byl však zakopaný pes úplně někde jinde.

Někdejší znamenitý obránce v rozhovoru pro španělský deník Sport prohlásil, že odchod Valverdeho visel ve vzduchu už hodně dlouho. Hráči pod ním totiž odmítali pracovat naplno, navíc se jim nelíbili taktické pokyny, kterými je zásoboval. Dokonce i komunikace uvízla na bodu mrazu, takže k jinému konci, než který skutečně nastal, v podstatě ani nemohlo dojít.

Lionel Messi s výrokem Abidala nesouhlasí

Největší opora Barcelony samozřejmě nenechala kritiku sebe a svých kolegů bez povšimnutí. Na svém oficiálním instagramovém profilu uvedla, že každý by měl nést zodpovědnost za své činy a fotbalisté byli jednoznačně zodpovědní za špatné výkony na hřišti. S odvoláním kouče však neměli vůbec nic společného, to si rozhodlo samo vedení.

Lionel Messi Abidala zároveň vyzval, aby hříšníky konkrétně jmenoval, pokud má k dispozici informace, o nichž on sám nemá tušení. Jinak jsou jeho slova jen takovým plácáním do prázdna.

Dávné přátelství hodně skřípe

Lionel Messi a Eric Abidal spolu na hřišti strávili řadu let a vždy působili nejen jako kolegové, ale také kamarádi. Tato mediální hádka do jejich vztahu nejspíš zasadila klín, který může v krajním případě vyústit v bolestné loučení.

Argentinskému útočníkovi na konci sezóny končí smlouva, bude mít vůbec zájem své působení ve Španělsku prodloužit? A nebude spíš Eric Abidal tím, kdo si v brzké době sbalí kufry? Na rozuzlení této kauzy si ještě budeme muset počkat.

Zdroj: BBC

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *