15/07/2024

Ilustrační fotografie: Pixabay.com

Pořád dokola ta stejná písnička. Fotbalový záložník Martin Hašek byl podle tuzemských blízko dalšímu angažmá, jednání však tradičně zkrachovala. Připomeňme si všechny kluby, s nimiž se letos nedohodl.
Ilustrační fotografie: Pixabay.com

Pořád dokola ta stejná písnička. Fotbalový záložník Martin Hašek byl podle tuzemských médií velice blízko novému angažmá, jednání ovšem tradičně zkrachovala bezprostředně před finálním podpisem hráčské smlouvy a hlavní roli opět sehrály finance. Proč všechny ty narážky na stále se opakující proces? Zdaleka totiž nejde o první zklamání, kterému letos syn slavného otce za doprovodu neutuchajícího zájmu veřejnosti čelí. Připomeňme si všechny kluby, s nimiž se pětadvacetiletý sportovec letos nedohodl.

AC Sparta Praha

Martin Hašek mladší je odchovancem Sparty, která mu ovšem příležitost mezi dospělými dala až po dvou sezónách v barvách konkurenčních Bohemians. Když se talentovaný mladík vrátil zpátky na Letnou, perfektně do obměněného kádru zapadl. Během podzimní části sezóny 2019/2020 odehrál šestnáct ligových zápasů, nastřílel pět branek a kvalitními výkony si řekl o pozornost zahraničních klubů. Jedna možnost se v průběhu následné zimní přestávky opravdu naskytla, jenže jednání ze strany pražského klubu bohužel zkrachovala.

S tím však fotbalista lačnící po nových výzvách rozhodně nesouhlasil. Postavil si hlavu, zazdil soustředění a svému chlebodárci dal jasně najevo, že vzájemná spolupráce už nadále nepokvete. Chvíli kopal za rezervu, pak ale jednostranně ukončil smlouvu, za což mu Sbor rozhodců FAČR nedávno vyměřil tučnou pokutu ve výši 22 milionů korun. Obě strany se proti verdiktu odvolaly. Zatímco hráč nechce platit nic, Sparta požaduje přibližně dvojnásobek.

Maccabi Haifa FC

V prvopočátcích vleklých sporů mezi Spartou a Martinem Haškem existovala snaha o nalezení smírného řešení. Vedení letenského celku svému problematickému hráči dovolilo, aby krátce před skončením přestupového období odcestoval do Izraele, kde měl oficiálně podepsat novou smlouvu s klubem Maccabi Haifa FC. Zdánlivě dohodnutá věc ovšem překvapivě zkrachovala a pravé důvody se zřejmě nikdy nedozvíme. Rozvrat podle českého záložníka způsobila protistrana, která na poslední chvíli změnila finanční parametry avizované dohody. Zástupci The Green Locomotive zase tvrdili, že hráč odstoupil od původní dohody a požadoval přibližně o 20 % vyšší odměny.

Beşiktaş JK

O několik měsíců později se vynořily spekulace, že Martin Hašek ukončí fotbalové mlčení a zamíří hledat štěstí do turecké nejvyšší soutěže. Volný průchod fantaziím dal ostatně i fotografický příspěvek turecké ambasády v České republice, který zachytil tamního velvyslance, Martina Haška staršího a pochopitelně také hráče samotného. Nejpravděpodobněji se pak jevila dohoda s klubem Beşiktaş JK, jehož název byl ve spojitosti s někdejším mládežnickým reprezentantem skloňován už dříve. Aktuální stav věcí poměrně jasně naznačuje, že tehdejší informace nebyly tak horké, jak se na první pohled zdálo.

Lech Poznań

Když se situace zdála prakticky bezvýchodná a jednání se zahraničními týmy neulehčovala ani pandemie nového koronaviru, prolétla veřejným prostorem zpráva, že Martin Hašek může teoreticky zamířit do sousedního Polska. Jeden z tamních sportovních serverů během měsíce října naznačil zájem klubu Lech Poznań, v jehož barvách aktuálně kope také další český záložník Jan Sýkora. Výkřiky se však nakonec ukázaly jako liché, rodák z Liberce i nadále zůstal volným hráčem.

SFC Opava

Nyní se dostáváme k poslednímu a zřejmě nejpřekvapivějšímu kroku, který Martin Hašek málem učinil. Jelikož všechna jednání s cizinou nedopadla podle představ a osm měsíců bez angažmá je poměrně dlouhá doba, vzal fotbalista zavděk nabídkou prvoligové Opavy. Slezský celek údajně jevil obrovský zájem a během čtvrtečního odpoledne chtěl uzavřít smlouvu, z dohody ale na poslední chvíli vycouval. Slovy trenéra Radoslava Kováče, který poskytl vyjádření serveru iSport.cz, se vedení klubu obávalo rizika finančního břemene, jež se s hráčem kvůli neoprávněnému ukončení angažmá na Spartě táhne. Haška tedy v podstatě dohnala vlastní minulost.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *