23/04/2024
Míč

Zdroj: Pixabay.com

Martin Hašek neodletěl na soustředění a hodně tak uškodil sobě i své kariéře.
Zdroj: Pixabay.com

Vztahy mezi vedením pražské Sparty a Martinem Haškem mladším navenek dlouhodobě nepůsobí idylicky. Spor eskaloval ve chvíli, kdy fotbalista obdržel nabídku z ciziny a přestup si toužil vydupat za každou cenu. Demonstrativně se navíc nedostavil na letiště, když tým odlétal na soustředění do Španělska. Porušil tím smlouvu a namísto toho, aby své chlebodárce obměkčil, si spíše uškodil.

Vábení Blízkého Východu mu zatemnilo mozek

Na úvod musíme podotknout, že Martin Hašek není prvním ani posledním hráčem na světě, který se vzepřel vůli svého zaměstnavatele. Stejně jako všichni ostatní ovšem neujde trestu. Čtyřiadvacetiletý fotbalista vycítil zájem z ciziny, konkrétně Izraele, a jelikož mu na Spartě pšenka nekvete, logicky si přeje odejít.

Problém je v tom, že Makabi Haifa FC prostřednictvím svého agenta nabídla pouze 20 milionů korun a Sparta by si v ideálním případě představovala minimálně dvojnásobek. Tomáš Rosický tedy mladému záložníkovi vysvětlil, že přestup momentálně není na pořadu dne a proto musí odletět na soustředění do Španělska, jak mu velí platná smlouva.

Hašek se nedostavil na letiště

V pondělí večer se letenští začali scházet v útrobách letiště Václava Havla. Dle očekávání se neobjevil Semih Kaya, jenž soustředění vynechá ze zdravotních důvodů. Všechny ovšem překvapilo, když s batohem na zádech nepřispěchal ani Martin Hašek.

Ten si jednoduše postavil hlavu a jelikož chce Spartu opustit za každou cenu, zůstal doma v domnění, že tím dá beztrestně najevo svůj nesouhlas. To se ale šeredně spletl. Vedení klubu oznámilo, že hráče stihne minimálně finanční pokuta (a ne první).

Dále se pak samozřejmě bude řešit také fotbalistova budoucnost. Bohužel teď budou jakákoli jednání o přestupu hodně složitá a těžko se dá předpokládat, že mu Sparta vyjde vstříc a domluví se s Maccabi. Martin Hašek zásadním způsobem ohrozil svou kariéru a navíc se tváří, jakoby byl v celém sporu nevinně. Přitom právě na jeho popud celá tato kauza vznikla.

Zdroj: AC Sparta Praha

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *