23/05/2024

Česká republika začíná mít potíže s tím, aby zákazníkům zajistila, že si v tuzemských obchodních řetězcích mohou koupit nejen kvalitní, ale především nezávadné potraviny. Člověk dnes aby se bál, kdy na něj padne pomyslný “černý Petr” v podobě toho, že si koupí něco chyceného, prolezlého či jinak problematického.

Nepříjemná situace

Státní zemědělská a potravinářská inspekce se sice snaží seč může, ale její kapacity jsou z pochopitelných důvodů omezené. Musíme si uvědomit, že se jí podaří zachytit jen pár procent případů závadného zboží. Zatímco by se měla soustředit na méně prověřené dodavatele, ve skutečnosti musí kontrolovat zboží ve velkých řetězcích, jelikož ty nejsou schopny si uhlídat základní kvalitu.

Zajímavé je, že většinou bývá problém s potravinami prodávanými pod privátními značkami řetězců. Velké značky tolik potíží nemívají, ale jak si řetězce nechávají produkty pro své brandy vyrábět všude možně, hlavně aby to bylo nejlevnější, dochází často k nehezkým výsledkům.

Tentokrát na celé čáře selhal Lidl, který prodával skutečně vypečený jaternicový prejt, a to ještě pod označením Premium. Výrobek přitom nesl oblíbenou privátní značku Náš Kraj, kterou si zákazníci velmi oblíbili, jelikož cílí na české produkty za rozumné ceny.

Lidl prodával prejt s pískem a kamínky. / Foto: Potraviny na pranýři

Výrobce to nezvládl

Uvnitř výrobku byla zjištěna přítomnost tvrdých částic velikosti písku, případně drobných kamínků,” konstatovala SZPI. “Potravina se nepovažuje za bezpečnou, pokud je kontaminována cizorodými nebo jinými látkami.

Výrobcem tohoto kousku je společnost MP Krásno z Valašského meziříčí. Právě tam se zřejmě na celou šlamastyku zadělalo. Bude nutné prověřit celý proces výroby, než Lidl objedná další šarži tohoto výrobku, který má teď značně narušenou pověst.

Čtěte také: Lidl doslova vyběhl se zákazníky. Zase je pěkně odrbal, Češi už toho mají plné zuby

Výrobek se prodával v 500gramovém balení v podobě plastového střívka s polepkou. Oficiální datum spotřeby bylo stanoveno na 10. února 2024, tudíž odhalení přišlo se zpožděním. Avšak není vyloučeno, že si lidé oblíbený prejt koupili ve větším množství a dali na mrazák. Většina už ale bude zkrátka zkonzumovaná.

Foto: Shutterstock

1 názor u článku “Lidl prodával velkou “pochoutku”. Češi ji kupovali ve velkém, ale našly se v ní příšerné věci

  1. MP Krásnohorské jsou stejné sračky jako od Babiše, ještě že to nežeru!!!

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *