15/07/2024

By Вячеслав Евдокимов - fc-zenit.ru, CC BY-SA 3.0, https://commons.wikimedia.org/w/index.php?curid=56099317 / Původní fotografie byla upravena oříznutím a změnou velikosti

Po letech stagnace se snad konečně blýská na lepší časy. Český fotbalový útočník Lukáš Juliš si vybojoval nejen právoplatné místo v základní sestavě pražské Sparty, ale také prodloužení smlouvy.
By Вячеслав Евдокимов – fc-zenit.ru, CC BY-SA 3.0, zdroj: Wikipedia Commons / Původní fotografie byla upravena oříznutím a změnou velikosti

Po letech stagnace a profesní nejistoty se snad konečně blýská na lepší časy. Český fotbalový útočník Lukáš Juliš si vybojoval nejen právoplatné místo v základní sestavě pražské Sparty, ale také prodloužení hráčské smlouvy až do roku 2023. Jak sám během rozhovoru pro klubový kanál otevřeně přiznal, takovéto vyústění situace si ještě poměrně nedávno nedokázal představit. Díky důvěře vedení i osobním statistikám v úvodu nového ročníku cítí obrovskou vzpruhu.

Raketový začátek kariéry zbrzdilo ošklivé zranění

Odchovanec chrudimské fotbalové školy se do Sparty odebral už jako chlapec. Několik let nastupoval v tamních mládežnických kategoriích, skvělé výkony mu vynesly několik reprezentačních pozvánek. Prvoligovou kariéru zahájil během sezóny 2013/2014, pevnou součástí týmu se však stal až o dva ročníky později. Tehdy nastřílel pět branek na domácí scéně, další tři přesné zásahy pak přidal v Evropské lize. Obdobné osobní statistiky zaznamenal i napřesrok, jeho hvězda tak stoupala strmě vzhůru. Stejně rychle však přišel tvrdý pád.

Talentovanému útočníkovi se mezi dospělými náhle nedostávalo tolik prostoru, kolik by si představoval. Většinu ostrých zápasů odehrál za juniorku, následně hostování v barvách Bohemians skončilo vinou dlouhodobého zranění naprostým fiaskem. Očekávaný návrat Lukáše Juliše se odehrál mimo záři reflektorů, podzimní část sezóny 2019/2020 odehrál pod vedením Václava Kotala v letenské rezervě.

Hostování v Olomouci nastartovalo změnu k lepšímu

Lukáš Juliš se v barvách letenského B-týmu střelecky probudil. Znovunabyté sebevědomí se proto vydal potvrdit do olomoucké Sigmy. Tam během jara odehrál dvanáct ligových zápasů, které okořenil osmi góly. Díky fotbalistovým kvalitním výkonům došlo k obnovení spolupráce s Václavem Kotalem, tentokrát už však oba povolalo sparťanské Áčko. Úvodní zápasy nového ročníku 2020/2021 zatím pětadvacetiletému útočníkovi opravdu vycházejí. Vedoucí postavení mezi ligovými střelci ostatně hovoří za vše.

Představitelé letenského klubu je s výkony svého dvorního kanonýra natolik spokojeni, že mu závěrečný den přestupového období nabídli prodloužení smlouvy až do roku 2023. Taková nabídka se pochopitelně nedala odmítnout. „Jsem hrozně šťastný. Je to pro mě obrovská vzpruha. Po tom, co jsem si za poslední dva tři roky zažil, jsem ani nečekal, že by se tohle mohlo stát,“ hodnotil Juliš události posledních týdnů. „Od začátku hlavně vyhráváme, a když Sparta vyhrává, je jasné, že útočník dává góly. Doufám, že to tak bude pokračovat.“

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *