13/06/2024

By Michael Miller - Own work, CC BY-SA 4.0, https://commons.wikimedia.org/w/index.php?curid=64910886 / Původní fotografie byla upravena oříznutím a změnou velikosti

Kolonie českých hokejistů v zámořské NHL oproti letům minulým značně prořídla a další tvrdý direkt může tuzemská škola bohužel inkasovat během nadcházejícího přestupového okénka.
By Michael Miller – Own work, CC BY-SA 4.0, zdroj: Wikipedia Commons / Původní fotografie byla upravena oříznutím a změnou velikosti

Česká kolonie v prostředí zámořské NHL oproti letům minulým značně prořídla a další tvrdý direkt může bohužel inkasovat už během nadcházejícího přestupového okénka. Hned sedm odchovanců tuzemské hokejové školy čeká vyjednávání o nových profesionálních smlouvách a protože na trh vstupují coby nechránění hráči, případný neúspěch by v jejich případě znamenal takřka jisté stěhování. Netřeba vytvářet zbytečnou paniku, minimálně čtyři hokejisté si účast v nejslavnější lize světa pravděpodobně obhájí. Prostřednictvím tohoto článku se proto zaměříme spíše na ty, jejichž budoucnost zůstává nejistá.

Dominik Simon (Pittsburgh Penguins)

Šestadvacetiletý Dominik Simon je český hokejový útočník, který už se v zámořských vodách pohybuje úctyhodných pět sezón. Za tu dobu ještě ani jednou neměnil působiště. Zůstal věrný klubu Pittsburgh Penguins, jemuž během 173 soutěžních zápasů pomohl čtyřiašedesáti kanadskými body. Vedení tradičního účastníka National Hockey League bohužel nesdílí hráčův smysl pro loajalitu, pravděpodobně se s ním proto v následujících dnech oficiálně rozloučí. Kam se někdejší opora Plzně, Litoměřic nebo mateřské Sparty přesune? Kromě možného setrvání za oceánem se pochopitelně nabízí také Kontinentální hokejová liga nebo dočasný návrat do domovského prostředí.

Vladimír Sobotka (Buffalo Sabres)

Buďme upřímní, Vladimír Sobotka už v nejslavnější hokejové lize nějakou dobu přesluhuje a nikdo tudíž nečeká, že mu kterýkoli z tamních klubů nabídne další zajímavou spolupráci. Třiatřicetiletý odchovanec pražské Slavie má nejlepší roky života nevratně za sebou. Během posledních dvou sezón oblékal dres Buffala, jemuž přispěl extrémně bídnými osobními statistikami. Pokud nyní jako volný hráč dobrovolně odejde, sám sobě tím prokáže obrovskou službu. Doma by českého útočníka přivítali s otevřenou náručí, neztratil by se však ani při opětovné návštěvě KHL.

Jan Rutta (Tampa Bay Lightning)

Svou třetí zámořskou sezónu okořenil ziskem prestižního Stanley Cupu, přesto má však k jistotě poměrně daleko. Třicetiletý hokejový obránce Jan Rutta nad hlavu pozvedl cennou trofej, vyřazovací boje nicméně ovlivnil jenom částečně. Odehrál pět soutěžních zápasů a protože mu zanedlouho končí smlouva, nikdo momentálně neví, jakým směrem se jeho toulavé brusle vydají. Odchovanec chomutovských Pirátů může samozřejmě zůstat v NHL, vzhledem k nízké herní vytíženosti na obou dosavadních stanicích však není vyloučen ani definitivní odchod. Hvězda českého národního týmu to opravdu nemá jednoduché.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *