19/06/2024

By Кирилл Венедиктов - soccer.ru, CC BY-SA 3.0, https://commons.wikimedia.org/w/index.php?curid=71954634 / Původní fotografie byla upravena oříznutím a změnou velikosti

Ačkoli Manchester United FC zažívá další hororový úvod sezóny, na přestupovém trhu až poslední chvíle zarytě mlčel. Krátce před skončením obchodního okénka nakonec přivedl tři zajímavé posily.
By Кирилл Венедиктов – soccer.ru, CC BY-SA 3.0, zdroj: Wikipedia Commons / Původní fotografie byla upravena oříznutím a změnou velikosti

Ačkoli Manchester United FC zažívá další hororový úvod fotbalové sezóny, na přestupovém trhu až poslední chvíle (s výjimkou zářijového odkupu Donnyho van de Beeka) zarytě mlčel. Krátce před skončením obchodního okénka ale nakonec vedení tradičního účastníka anglické Premier League přeci jen získalo tři zajímavé posily, které mají přispět k celkovému zlepšení herního projevu. O koho konkrétně jde? To se dozvíte prostřednictvím následujících řádků.

Edison Cavani

Edinson Roberto Cavani Gómez je uruguayský útočník a reprezentant, který posledních osm let kariéry profesionálního fotbalisty propůjčil francouzskému klubu Paris Saint-Germain. Celkově nastřílel 138 ligových branek, jimiž výrazně přispěl k zisku šesti mistrovských titulů. Ani obrovské zásluhy v kombinaci s láskou fanoušků ovšem nestačily k tomu, aby na území Paříže pokračoval. Stal se nadbytečnou složkou týmu a později také volným hráčem, od března neodehrál jediný soutěžní zápas. Tréninkové manko nicméně doháněl individuálně, takže zásadní problém z hlediska připravenosti nevidí. Roční angažmá v barvách Manchesteru United FC vnímá jako obrovskou čest.

Alex Telles

Rudí ďáblové pokračují v mizerných výkonech a velkou kritiku sklízí především defenzivní sekce současného mužstva. Tu přišel vyztužit brazilský krajní obránce Alex Telles, který podepsal kontrakt až do roku 2024 a Portu svým přestupem vydělal úctyhodných 15 milionů eur. Právě portugalskému gigantovi věnoval sedmadvacetiletý odchovanec Grémia podstatnou část kariéry. Po dobu čtyř sezón se pravidelně objevoval v základní sestavě, kde posbíral opravdu slušné množství branek a gólových asistencí. Obdobné statistiky se od něj čekají také v Premier League.

Facundo Pellistri

Populární Edison Cavani není jediným fotbalistou Uruguaye, který během nadcházejících týdnů nově oblékne dres anglického Manchesteru United FC. Společně s ním se k družině tápajících Rudých ďáblů připojil i talentovaný Facundo Pellistri. Teprve osmnáctiletý útočník odehrál dva ročníky domácí nejvyšší soutěže, které sice doprovodil minimálním střeleckým příspěvkem, svými výkony nicméně přilákal pozornost zahraničních obrů. Přestože v očích drtivé většiny fanoušků představuje jednu velkou neznámou, klub za něj utratil 8,5 milionu eur. Takovou investici by jistě nepodnikl bez dostatečné informovanosti či plánu.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *