24/06/2024

"File:Lionel Messi 20180626.jpg" od Кирилл Венедиктов je licencován pod CC BY-SA 3.0 / Původní fotografie byla upravena oříznutím a změnou velikosti

Od chvíle, když francouzský fotbalový útočník Antoine Griezmann přestoupil do slavné Barcelony, to jde s jeho kariérou pořádně z kopce. Legendární Christophe Dugarry z toho viní Lionela Messiho.
By Кирилл Венедиктов – soccer.ru, CC BY-SA 3.0, zdroj: Wikipedia Commons / Původní fotografie byla upravena oříznutím a změnou velikosti

Od chvíle, když francouzský fotbalový útočník Antoine Griezmann přestoupil do Barcelony, to jde s jeho kariérou pořádně z kopce. Legendární Christophe Dugarry míní, že za propadem výkonnosti i produktivity stojí neshody s Lionelem Messim. V rozhovoru pro radio RMC na adresu hvězdného Argentince nešetřil kritikou a dokonce jej označil za polovičního autistu, který by zasloužil pořádnou ránu pěstí. Kontroverzním vyjádřením si vysloužilý fotbalista samozřejmě získal značnou dávku pozornosti, o níž možná ani nestál.

Griezmann hraje špatně, svou i Messiho vinou

Devětadvacetiletý francouzský reprezentant Antoine Griezmann strávil většinu své sportovní kariéry na půdě Španělska, kde nejprve kopal za Real Sociedad, posléze zářil v Atléticu Madrid a nakonec za zvuku oslavných chorálů přestoupil do Barcelony. Tam se měl po doku Lionela Messiho stát hlavním pilířem produktivity, jenže první sezóna v novém působišti nevyšla tak úplně podle plánů. Rodák z Maconu naskočil do dvaatřiceti zápasů, v nichž osmkrát skóroval a na čtyři branky přihrál. Od útočné posily za ohromných 120 milionů eur se zkrátka čekalo mnohem víc a trenér Quique Setién už na hřišti dává přednost jiným.

V čem tkví hlavní příčina rapidního propadu herní výkonnosti? Na toto téma se rozmluvil Christophe Dugarry, někdejší útočník s poměrně zajímavým životopisem. V rozhovoru pro rádio RMC pronesl, že Griezmann hodně ztrácí míče a všeobecně nehraje v ideální formě. Zároveň ale může poděkovat také týmovému kolegovi, který mu ke zlepšení příliš nepomáhá. Lionel Messi prý kope sám za sebe a spoluhráči z útočné formace málokdy přihrává balóny. Pokud by se měl vžít do Griezmannovi situace, s Argentincem by problémy vyřešil za použití hrubé síly. Polovičního autisty nemalého vzrůstu se dle jeho názoru nemusí obávat.

Rádio kontroverzní část pořadu smazalo, veterán se musel omlouvat

Rozhovor s osmačtyřicetiletým Christophem Dugarrym se na webových stránkách výše zmíněného rádia dlouho neohřál. Ačkoli pod obrovským tlakem veřejnosti došlo k jeho brzkému smazání, pozornosti dalších médií samozřejmě neunikl. Na někdejšího hráče Bordeax, AC Milán, Olympique Lyon či Birminghamu City se snesla masivní vlna negativních komentářů, načež se musel za svá nevybíravá slova veřejně omluvit. Dugarry prý neměl v úmyslu stigmatizovat osoby s autistickými poruchami, ač to tak některým divákům mohlo přijít. Upřímnou lítost mu ale ne každý uvěřil.

Zdroj: Givemesports.com

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *