19/07/2024

By Eduardo Merille - Flickr: Mike Tyson at SXSW 2011 (cropped), CC BY-SA 2.0, https://commons.wikimedia.org/w/index.php?curid=15302197 / Původní fotografie byla upravena oříznutím a změnou velikosti

Mike Tyson se upřímnosti opravdu nebojí. Krátce před očekáváným zápasem promluvil o soukromí či pohnuté minulosti. Přiznal například, že antidopingové testy mnohokrát ošálil díky umělému penisu.
“Mike Tyson” by emerille is licensed under CC BY-SA 2.0 / Původní fotografie byla upravena oříznutím a změnou velikosti

Legendární americký boxer Mike Tyson se upřímnosti rozhodně nebojí. Bezprostředně před uskutečněním velkolepého zápasu s Royem Jonesem Jr. promluvil o soukromí i pohnuté minulosti. Přiznal například, že antidopingové testy v minulosti nesčetněkrát ošálil za pomoci umělého penisu, který plnil močí syna nebo své tehdejší životní partnerky. V závěrečné fázi rozhovoru upřesnil, že neměl problémy s dopingem, nýbrž užíváním nejrůznějších drog včetně kokainu a dodnes oblíbené marihuany.

Někdejší šampion používal “whizzinator”, bránil se tak diskvalifikacím

S návraty vysloužilých sportovců se v posledních měsících roztrhl pytel. Legendární fotbalový brankář Petr Čech byl kvůli obavám z koronaviru dodatečně dopsán na soupisku londýnské Chelsea, Fernando Alonso ozdobí královskou disciplínu automobilového sportu, Conor McGregor opětovně zapudil myšlenku předčasného důchodu a sladkou třešničkou na dortu budiž fenomenální Mike Tyson, který po patnáctiletém půstu vyhlíží exhibiční boxerský zápas s neméně populárním Royem Jonesem Juniorem. Jelikož se 28. listopad proklatě blíží, finišuje nejen příprava obou zápasníků, ale také reklamní kampaň lákající početné stádo nedočkavých fanoušků.

Marketingem se z většinové části zabýval právě čtyřiapadesátiletý rodák z Brooklynu, jehož jméno společností navzdory dlouhodobé sportovní neaktivitě nadále rezonuje. Absolvoval proto nespočet televizních i internetových rozhovorů, prostřednictvím kterých divákům sliboval strhující show dvou stárnoucích boxerů. V mnoha případech navíc neváhal zabřednout do vlastní divoké minulosti, o níž se lidé pochopitelně zajímají. Během nedávného přátelského povídání s Jeffem Novitzkym kupříkladu přiznal, že po čas kariéry používal umělý penis zvaný “whizzinator”. Díky této netradiční pomůcce dokázal nesčetněkrát obelstít antidopingové testy.

Mike Tyson prolomil další tabu a náramně se u toho pobavil

„Byla to úžasná věcička, člověče,“ popisoval jeden z historicky nejúspěšnějších boxerů světa zajímavé zážitky, které dosud nespatřily světlo světa. „Vložil jsem do toho moč svého dítěte a tou pak obešel antidopingové testy. Jednou jsem použil manželčinu moč, jenže tam hrozilo, že rozbor odhalí těhotenství, což by se potom složitě vysvětlovalo. Někde jsem dokonce četl, že k obdobnému případu už dokonce došlo, takže proč zbytečně riskovat.“

Dvaapadesátiletý Jeff Novitzky se překvapivého přiznání okamžitě chytil a zjišťoval, zda-li si Mike Tyson alespoň poctivě vyladil zabarvení whizzinátora, aby antidopingová komise náhodou nepojala podezření. Vzpomenul přitom odstrašující příklad černošského hráče NFL, který si z podvádění nedělal těžkou hlavu a použil přístroj bílý. „Samozřejmě, že byl hnědý, kámo. A fakt hezký. Až tak, že se komisař nemohl dívat, byl jsem borec,“ odpověděl boxer pobaveně.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *