25/04/2024

Zdroj fotografie: Pexels.com

Být spoluhráčem fenomenálního Lionela Messiho prý není žádný med, spíše naopak. Někdejší agent Antoinea Griezmanna nastínil praktiky, kterým musel jeho svěřenec během začátků v Barceloně čelit.
Zdroj fotografie: Pexels.com

Znáte ten nepříjemný pocit, když po něčem dlouhá léta bezmezně toužíte, ale ve výsledku zjistíte, že všechna ta velkolepá očekávání byla vlastně přehnaná? K obdobným závěrům možná docházejí hráči, kteří se na fotbalovém trávníku objeví po boku Lionela Messiho. Být spoluhráčem fenomenálního Argentince opravdu není žádný med, ba právě naopak. Někdejší sportovní agent Antoinea Griezmanna nastínil podivné praktiky uvnitř nemocné Barcelony, kterým jeho klient musel v prvopočátcích nového angažmá čelit.

Legenda si postavila hlavu, příchod Griezmanna jí příliš nevoněl

Zatímco Atlético Madrid si jeho střeleckou produktivitu, množství gólových přihrávek a celkově kvalitu herního projevu nemohlo vynachválit, spolupráce s konkurenční Barcelonou zatím pořádně skřípe. Francouzský útočník Antoine Griezmann patřil k největším letním posilám minulého roku, klub za něj tehdy utratil ohromné tři miliardy korun. Zpětně se však obchod jeví jako nepromyšlený a unáhlený. Statistiky devětadvacetiletého fotbalisty sezóny 2019/2020 nebyly nikterak oslnivé a změnu k lepšímu bohužel nepřinesl ani podzim. Dvě branky v sedmi odehraných kolech představují velice smutnou vizitku kdysi obávaného kanonýra, jemuž svět ležel u nohou.

Mnozí fanoušci nemohou pochopit, co zapříčinilo takto radikální propad výkonnosti. Hráčův bývalý agent Eric Olhats přišel s poměrně zajímavým vysvětlením. Hlavní díl viny prý nese autoritářský Lionel Messi, který nového ofenzivního kolegu nepřijal. „Antoine dorazil do klubu, jehož sužují obrovské problémy a kde má jeden fotbalista na všechno vlastní názor. Messi je současně císařem i panovníkem, všichni se mu podřizují. Griezmannův příchod od samého počátku odsuzoval,“ rozpovídal se osmapadesátiletý obchodník na adresu šestinásobného vítěze Zlatého míče. „Jeho chování bylo naprosto ubohé. Minulý rok, když Antoine přišel, s ním Messi vůbec nemluvil, dokonce ani mu pořádně nepřihrál balón. Z adaptace na nový klub udělal skutečné peklo.“

Letními námluvami si prý Messi jenom upevňoval pozici v současném klubu

Eric Olhats dal jasně najevo, že mu Lionel Messi pořádně leží v žaludku. Jak tedy rozhovor pokračoval, rozebral ještě divokou letní estrádu, na jejímž konci měl hvězdný útočník podle všeho měnit působiště. Barcelona se minulou sezónou víceméně protrápila, hořkou závěrečnou tečkou se stala vysoká prohra proti Bayernu Mnichov. Debakl odnesl hlavní kouč Quique Setién následovaný sportovním ředitelem Ericem Abidalem. Později se stěhovalo také několik stárnoucích, postradatelných hráčů. Zatímco všichni tito pánové dostali v podstatě padáka, třiatřicetiletý rodák z Rosaria toužil odejít dobrovolně.

Přestože obdržel nespočet zajímavých nabídek, riziko soudního sporu s milovaným klubem podstoupit nehodlal a proto zaječí úmysly nakonec odložil. Takovou verzi příběhu se fanoušci alespoň dozvěděli prostřednictvím různých sportovních médií. Někdejší Griezmannův agent to nicméně vidí poněkud odlišně. „Podle mě tím jednoduše zjišťoval, jak silnou pozici v klubu má. Nebyl si jistý, jestli může dál mluvit do přestupové politiky směrem dovnitř i ven. No prostě typický Messi,“ povznesl své negativní hodnocení na vyšší úroveň. „Na hřišti je tak dobrý, jak mizerně se chová mimo něj. Barcelona už nějakou dobu trpí, je nemocná. Propukla rakovina a evidentně zanechala nějaké stopy.“

Zdroj: Sportbible.com

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *