16/07/2024

Autor: Светлана Бекетова – http://www.soccer.ru/galery/889136.shtml, CC BY-SA 3.0, https://commons.wikimedia.org/w/index.php?curid=47898860 / Původní fotografie byla upravena oříznutím a změnou velikosti

Korunku pro krále prvoligových střelců letos pravděpodobně ukořistí Lukáš Juliš, který tabulce vévodí s výrazným předstihem. Jak si vedou hráčovi předchůdci z ročníku 2018/2019, zjistíte hned záhy.
Autor: Светлана Бекетова, CC BY-SA 3.0, zdroj: Wikipedia Commons / Původní fotografie byla upravena oříznutím a změnou velikosti

Korunku pro podzimního krále prvoligových kanonýrů zaslouženě získal Lukáš Juliš. Šestadvacetiletý sparťanský útočník zaznamenal úctyhodných deset branek na domácí scéně (nyní už jedenáct), které navíc doplnil dalšími pěti trefami v rámci základní skupiny Evropské ligy. Ačkoli má chrudimský odchovanec skvěle nakročeno k hvězdné kariéře, jedna úspěšná sezóna ještě nutně neznamená dlouhodobý trend. Dokladem tohoto tvrzení budiž krátký pohled do minulosti. Prostřednictvím nadcházejících řádků si rozebereme, jak se dnes (ne)vede lídrům ofenzivních statistik z ročníku 2018/2019.

Tomáš Wágner

Kovaný odchovanec příbramské fotbalové školy se během sezóny 2018/2019 rozehrál do skvělé střelecké kondice. Přestože v barvách prvoligové Karviné absolvoval nepříjemnou záchranářskou misi a měl tudíž mnohem složitější výstupní pozici než ostatní kanonýři, dokázal zmíněný ročník ochutit celkem třinácti přesnými zásahy. Vynikající osobní statistiky mu nakonec zajistily mladoboleslavské angažmá, které však skončilo totálním fiaskem. Zkušený útočník Tomáš Wágner na nové adrese odehrál čtrnáct soutěžních zápasů, vyšel střelecky naprázdno a protože ani zlínské hostování nepřineslo zlepšení, zkusil následně štěstí za hranicemi. Kyperskému klubu Nea Salamis Famagusta FC zatím gólově přispěl sedmkrát.

Jean-David Beauguel

Jean-David Beauguel odehrál vynikající sezónu, během které zaznamenal úctyhodných patnáct ligových branek. Devět jich vsítil ještě coby opora zlínského mužstva, dalšími šesti už ale výrazně pomohl plzeňské Viktorii. Vedení západočeského klubu si od francouzského fotbalové útočníka hodně slibovalo, hned následující ročník ovšem nevyšel úplně podle plánů. Šest přesných zásahů představovalo zhruba třetinu hráčových dřívějších statistik. Ačkoli letos už onu nepříliš působivou hranici naštěstí překonal, stejně jako zbytek týmu se na trávnících bohužel trápí.

Martin Doležal

Třicetiletý fotbalový útočník Martin Doležal se řadí mezi jablonecké stálice, v barvách severočeského klubu už kroutí sedmou sezónu. Právě během výše zmíněného ročníku 2018/2019 nabral životní formu, kterou potvrdil i z hlediska individuálních statistik. Ačkoli si jako jediný hráč na našem seznamu i nadále udržuje vysoké kvalitativní standardy, tehdejší patnáctigólový střelecký účet budiž jeho dosavadním osobním maximem.

Nikolaj Komličenko

Naprostým fenoménem sezóny 2018/2019 se zaslouženě stal Nikolaj Komličenko, který využil nadstavby a stanovil nový prvoligový rekord v počtu vstřelených branek. Talentovaný ruský kanonýr nastřílel neskutečných devětadvacet soutěžních gólů, navrch si dokonce připsal ještě sedm finálních asistencí. Kolem mladoboleslavského klenotu bylo záhy pořádně rušno. Tamní vedení údajně přijímalo jednu zajímavou nabídku za druhou, k přestupové dohodě nakonec došlo s moskevským Dynamem. Na nové adrese zatím pětadvacetiletý rodák z Krasnodaru zdaleka nedosahuje svých dřívějších statistik, během úvodních dvou ročníku se zatím trefil jen sedmkrát.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *