13/04/2024

"UFC 189 World Tour Aldo vs. McGregor London 2015" by andriuXphoto.events is licensed under CC BY-SA 2.0 / Původní fotografie byla upravena oříznutím a změnou velikosti

Conor McGregor zásluhou sobotní porážky přijímá jeden internetový útok za druhým. Štiplavý komentář si neodpustil například Chabib Nurmagomedov. Záhy ho doplnil také legendární boxer Floyd Mayweather.
“UFC 189 World Tour Aldo vs. McGregor London 2015” by andriuXphoto.events is licensed under CC BY-SA 2.0 / Původní fotografie byla upravena oříznutím a změnou velikosti

Bezprostředně před sobotním galavečerem UFC 257 sebevědomě hlásal, že předvede další mistrovské dílo. Nakonec ovšem z klece překvapivě odcházel jako poražený. Populární MMA zápasník Conor McGregor nedokázal najít recept na takticky skvěle připraveného Dustina Poiriera, který ho nejprve nahlodal sérií přesných kopů do dolních končetin a posléze dorazil svými “splašenými kladivy”. Nepříliš povedené vystoupení horkokrevného Ira se prostřednictvím sociálních sítí dočkalo mnoha posměšných reakcí. Štiplavý komentář si neopustil například Chabib Nurmagomedov. Během nedělního odpoledne si přisadil také legendární boxer Floyd Mayweather.

Opětovný návrat do klece se nevyvedl podle zápasníkových představ

Drtivá většina sázkových kanceláří, sportovních médií i televizních expertů věřila, že irský zápasník Conor McGregor prožije vítězný návrat a soupeře během sobotního galavečera UFC 257 převálcuje rozdílem třídy. Uprostřed oktagonu se nicméně odehrál pravý opak. Dustin Poirier prokázal výtečnou taktickou připravenost, když slavnému bouřlivákovi systematicky “okopával” přední nohu, aby následně udeřil svými rychlými pěstmi. Někdejší šampion dvou váhových kategorií se pod náporem tvrdých ran nekontrolovatelně sesunul k zemi a protože už jednoduše nebyl schopen vstát, ohlásil rozhodčí konec zápasu.

Přestože dublinský rodák během pozápasové tiskové konference otevřeně přiznal, že jeho americký sok předvedl vynikající výkon a zaslouženě zvítězil, prostřednictvím sociálních sítí schytal mnoho posměšných či kritických reakcí. Štiplavý komentář si neopustil například Chabib Nurmagomedov, podle kterého zápas rozhodla už samotná příprava. „Přesně tohle se stane, když kompletně vyměníte svůj tým, opustíte sparing partnery, kteří z vás učinili šampiona a připravujete se s malými dětmi, daleko od reality,“ uvedl skrze Twitter nekompromisní Dagestánský Orel. Následně se fanouškům ozval také legendární boxer ve výslužbě Floyd Mayweather.

Mayweather poukázal na rasismus a záhy vychválil sám sebe

Conor McGregor a Floyd Mayweather mají mnoho společného. Oba disponují početnou fanouškovskou základnou, proslavili se v nelítostném prostředí bojových sportů, platí za živoucí legendy svých konkrétních oborů a navíc je pojí také velice podobné osobnostní rysy (v dobrém i špatném slova smyslu). Třiačtyřicetiletý veterán se nyní na svém oficiálním instagramovém profilu pořádně rozvášnil právě kvůli nešvarům, které společnost dle jeho názoru přijímá rozdílným způsobem. Zatímco irského bouřliváka lidé milují, jemu prý většinou spílají. „Conor Artist McLoser mi může všechno ukrást a stejně bude lidmi milován, zatímco já budu nenáviděn. Dokazuje to, že rasismus stále existuje. Vězte však, že on nikdy nebude mnou a ani se neblíží mé úrovni. Mám to postavené jinak, moje myšlení je na jiné planetě, moje dovednosti jsou špičkové, jsem přirozený vítěz,“ začal michiganský rodák.

„Connor nemůže ani vyhrát ve svém vlastním sportu, ale mluví o návratu k boxu, aby bojoval s Pacquiaem. Nikdo to nechce vidět, je to jako vidět moje zbytky jíst zbytky,“ zakončil svou dlouhou osobní zpověď Mayweather. Že by si snad tímto způsobem připravoval půdu pro případný odvetný zápas? První vzájemné boxerské klání z roku 2017 vydělalo oběma slavným mužům neskutečné množství peněz, ačkoli ve výsledku sklidilo rozporuplné reakce náročného publika.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *