19/07/2024

"File:Robert Lewandowski Training 2017-05 FC Bayern Muenchen-1.jpg" by Rufus46 is licensed under CC BY-SA 3.0 / Původní fotografie byla upravena oříznutím a změnou velikosti

Bayern Mnichov znovu dokázal, že na německé fotbalové scéně dlouhodobě nemá konkurenci a získal už osmý ligový titul v řadě. Za úspěch může vděčit především čtveřici hráčů.
“File:Robert Lewandowski Training 2017-05 FC Bayern Muenchen-1.jpg” by Rufus46 is licensed under CC BY-SA 3.0 / Původní fotografie byla upravena oříznutím a změnou velikosti

Bayern Mnichov znovu dokázal, že na německé fotbalové scéně dlouhodobě nemá konkurenci a získal už osmý ligový titul za sebou. V historii tradičního klubu se pak jedná o celkem třicáté mistrovské radovánky, což rozhodně není zanedbatelný počin. Ačkoli se sestava gigantického celku za ty roky na vrcholu značně změnila, vítězná mentalita zůstává stejná. Ještě poměrně nedávno tvořili hlavní páteř úspěšného týmu Arjen Robben s Franckem Ribérym. Kdo se pod oslavami předčasného prvenství v Bundeslize kromě opěvovaného trenéra Flicka podepsal nyní?

Robert Lewandowski

Polský fotbalový útočník Robert Lewandowski je dlouholetým pilířem produktivity Bayernu Mnichov a naprosto fenomenální výkon zaznamenal i letos. Bundesligovým střelcům jednoznačně vládne s jednatřiceti přesnými zásahy, které navíc doplnil dalšími jedenácti trefami v rámci Champions League a čtyřmi pohárovými góly. Nejedná se přitom o nic neobvyklého, rodák z Varšavy podobných čísel dosahuje vcelku pravidelně. Už pátou sezónu v řadě kupříkladu nezakončí se ziskem méně než dvaceti ligových branek, což si zaslouží obdiv. Pokud navíc disponujete takovými statistikami, nejvyšší platové ohodnocení z celého týmu ve výši 15,9 milionů eur ročně si jednoduše zasloužíte.

Manuel Neuer

Když už hovoříme o tradičních oporách Bayernu Mnichov, které ani po letech neztrácejí kouzlo, nesmíme zapomenout ani na čtyřiatřicetiletého brankáře Manuela Neuera. Ten totiž na trávnících nechyběl ani jedinou minutu, vychytal čtrnáct čistých kont (alespoň prozatím) a dle očekávání předvedl několik famózních zákroků, jimiž se už dávno předtím katapultoval do role jedničky německé fotbalové jedničky a podle mnohých také vůbec nejlepšího gólmana světa. Odchovanec Schalke vyniká nejen pohotovými reflexy, ale také výbornou kopací technikou či schopností předvídat přihrávky. To je pro muže jeho postavení poměrně vzácné.

Alphonso Davies

Pochvalu před nastoupenou jednotkou si dozajista zaslouží také devatenáctiletý talent Alphonso Davies, který z hlediska výkonnosti předvedl neskutečný posun kupředu a pokud ještě zvládne vyladit produktivitu, stane se jedním z nejlepších levých obránců planety. Během posledního zápasu s Brémami překonal bundesligový rekord, když pelášil rychlostí 36,5 kilometrů v hodině, za což by se nemusel stydět ani kdejaký cyklista jedoucí z prudkého kopce. Vzhledem ke své minulosti by si Davies trochu toho štěstí určitě zasloužil. Narodil se totiž v ghanském uprchlickém táboře poté, co jeho liberijští rodiče utekli z vlastní země kvůli druhé občanské válce. V pouhých pěti letech se malý Alphonso stěhoval do Kanady, kde posléze začal hrát fotbal za Edmonton. Bayernu Mnichov patří od minulého roku a vedení německého klubu moc dobře vědělo, proč z mladíka učinilo nejdražšího muže v historii zámořské Major League Soccer. Vysoká investice se začíná vyplácet.

Thomas Müller

Poslední velkou tváří Bayernu Mnichov byl letos bezesporu třicetiletý útočník Thomas Müller, který ve stínu Roberta Lewandowského rozhodně nezůstal a sám si připsal sedm branek, které doplnil dvaceti gólovými asistencemi. Několikanásobný německý reprezentant se podílel na všech osmi mistrovských oslavách v řadě a nyní se pod úspěchem podepsal jako nejlepší klubový nahrávač. Takový individuální úspěch prý hodlá oslavit nějakou dobrou večeří a přátelským posezením s ostatními členy týmu, což ovšem v době koronaviru znamená dvoumetrové odstupy a nulový kontakt. Je vidět, že sympatický fotbalista ani v těžkých časech neztrácí smysl pro humor.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *