25/04/2024

"File:Tomáš Holeš Jablonec-Ostrava.jpg " by Tadeáš Bednarz is licensed under CC BY-SA 4.0 / Původní fotografie byla upravena oříznutím a změnou velikosti

Vladimír Coufal se opětovně dostal do hledáčku anglického West Hamu. Pokud během následujících dní skutečně odejde, SK Slavia Praha musí urychleně najít náhradu. V úvahu přicházejí čtyři jména.
Autor: Valdemar&Tadeáš Bednarz – Vlastní dílo, CC BY-SA 4.0, zdroj: Wikipedia Commons / Původní fotografie byla upravena oříznutím a změnou velikosti

Osmadvacetiletý Vladimír Coufal se díky kvalitním výkonům na pravém kraji slávistické obrany opětovně dostává do hledáčku anglického klubu West Ham United FC. Pokud vábení tradičního účastníka slavné Premier League opravdu vyslyší, vedení úřadujícího mistra české nejvyšší soutěže čeká nelehký úkol – bleskurychle za něj vybrat adekvátní náhradu. Jelikož pravděpodobně sáhne do vlastních řad, v úvahu připadají tito fotbalisté.

Tomáš Holeš

Po dobu tří sezón byl Vladimír Coufal neochvějnou součástí základní sestavy. Jelikož ale prakticky během každého přestupového období přitahoval pozornost zahraničních klubů a mnohokrát se ocitl jednou nohou z kola venku, muselo se vedení klubu SK Slavia Praha proti případné ztrátě pojistit. Před rokem proto angažovalo šikovného Tomáše Holeše. Sedmadvacetiletý obránce se zkušenostmi z Hradce Králové, Jablonce nebo juniorské reprezentace zatím zůstává ve stínu mnohem slavnějšího kolegy a do hry se příliš nedostává. Pokud ale Coufal odejde, odchovanec Poličky patrně obsadí prázdné místo.

Ondřej Karafiát

Pětadvacetiletý Ondřej Karafiát nachází uplatnění především na pozici stopera, jíž poslední čtyři roky vykovával v barvách libereckého Slovanu. Letní přesun k pražské Slavii vnímal jako obrovský kariérní milník, toužil se probojovat do sestavy. Vinou extrémně silné konkurence ve středu hřiště však zatím nedostává tolik prostoru, kolik by si vzhledem k nesporným hráčským kvalitám určitě zasloužil. Svou přítomností dosud ovlivnil pouze dva ligové zápasy. Poprvé do hry naskočil až coby střídající hráč. Podruhé už sice okusil základní sestavu, nicméně tak učinil na poněkud netradičním pravém kraji obrany. Právě tento post, který dlouhodobě zastává Vladimír Coufal, skýtá v případě dohody mezi West Hamem a Slavií určitou naději na podstatně vyšší herní praxi.

Oscar Dorley

Netypický post krajního obránce už si vyzkoušel také Oscar Dorley. Dvaadvacetiletý liberijský záložník odehrál celé ligové utkání proti Slovácku a přestože vyloženě nevyčníval, netropil ani zbytečné chyby. Aklimatizace na nové taktické pokyny trenéra by sice nějakou dobu trvala, nicméně ve výsledku může být ku prospěchu obou stran. Talentovaný fotbalista zoufale prahne po vyšší dávce odehraných minut, od svého přestupu z Liberce víceméně leští lavičku náhradníků nebo nastupuje mimo hlavní tým. Slavia zas potřebuje náhradu pro případ, že Vladimír Coufal skutečně odejde.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *