04/03/2024

By Santeri Viinamäki, CC BY-SA 4.0, https://commons.wikimedia.org/w/index.php?curid=75230123 / Původní fotografie byla upravena oříznutím a změnou velikosti

Plzeňský hokejista Milan Gulaš otevřeně kritizuje nejnovější nařízení vlády, které nejméně na čtrnáct dnů zastavilo veškeré sportovní dění. Volá po konkrétních datech, proč hokej představuje riziko.
By Santeri Viinamäki, CC BY-SA 4.0, zdroj: Wikipedia Commons / Původní fotografie byla upravena oříznutím a změnou velikosti

Milan Gulaš otevřeně kritizuje nejnovější nařízení vlády, které minimálně po dobu následujících čtrnácti dnů ve snaze zpomalit šíření zákeřného koronaviru fakticky zastavilo veškeré sportovní dění na území České republiky. K tomuto poměrně drastickému kroku dospělo ministerstvo zdravotnictví vedené Romanem Prymulou vinou stále se zvyšujících počtů nakažených, hospitalizovaných a také zesnulých. Plzeňský hokejový útočník požaduje vysvětlení a také zveřejnění dat, na základě nichž byl profesionální sport i se všemi tvrdými omezeními označen za rizikovější než například běžný nákup v supermarketu.

Gulaš nechápe, z jakého důvodu je Extraliga pozastavena

První vlna dopadla nad očekávání dobře, v té druhé zatím výrazně pokulháváme. Koronavirová nákaza na území České republiky nebezpečně nabírá sílu, testy každým dnem odhalují tisíce nových případů a zároveň s tím samozřejmě přibývá také pacientů ve vážném stavu. Stávající bezpečnostní omezení bohužel nestačila a proto ministr zdravotnictví Roman Prymula podporovaný vládou i lídry opozičních stran představil balíček nových a mnohem drastičtějších opatření. Ta se mimo jiné dotkla amatérského i profesionálního sportu, veškerá utkání plánovaná (minimálně) během nadcházejících čtrnácti dnů neproběhnou.

Dalo se vcelku očekávat, že kluby ani sportovci nebudou skákat nadšením. Finanční ztráty tohoto specifického sektoru v roce 2020 dosahují závratných výšin a další nekompromisní zásah vlády představuje obrovskou čáru přes rozpočet. Mezi prvními se prostřednictvím sociální sítě Twitter ozval hokejista Milan Gulaš. „Všechny týmy v Extralize již byly pozitivně testovány na Covid. Přesná čísla nemám, ale jistě by nebylo těžké dohledat, kolik procent hráčů bylo pozitivně testováno,“ odstartovala čtyřiatřicetiletá opora Plzně svou veřejnou úvahu. „Podle informací od odborníků vydrží imunita minimálně 90 dní. Proč tedy nemůžeme hrát?“

Oblíbený hokejista postavil sportovní utkání proti supermarketu

Hokejová Extraliga to od samého počátku nemá jednoduché. Všechny kluby už musely podstoupit nebo aktuálně stále podstupují karanténu, žádné kolo ještě neproběhlo podle předem stanoveného harmonogramu. Zápasy byly odloženy, ochozy zely prázdnotou, naděje na zdárné dokončení ročníku však stále tak nějak přežívala. Několikanásobný reprezentant a zároveň nejlepší hráč posledních tří extraligových ročníku Milan Gulaš už nicméně nevidí světlo na konci tunelu a hledá odpovědi.

„Sebrali nám diváky, teď už nemůžeme hrát ani zápasy. Na dva týdny? Nebo déle? Nějaká čísla, která prokazují, že hokejový zápas, který probíhá v ohromné, je rizikovější, než nákup v supermarketu?“ rozohnil se odchovanec Českých Budějovic a své dotazy namířil přímo k panu Prymulovi. Pod oběma hokejistovými příspěvky se strhla vášnivá diskuze, z níž bylo jasně patrné, že také mezi běžnými občany panuje názorový rozkol.

Subscribe
Upozornit na

0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x