19/06/2024

Autor: Tadeáš Bednarz – Vlastní dílo, CC BY-SA 4.0, https://commons.wikimedia.org/w/index.php?curid=88142807 / Původní fotografie byla upravena oříznutím a změnou velikosti

Volejte sláva, reprezentační pauza je konečně tady. AC Sparta Praha se aktuálně pyšní několika zástupci nejen mezi dospělými. Jména letenských hráčů v národní jednadvacítce se dozvíte hned záhy.
Autor: Tadeáš Bednarz – Vlastní dílo, CC BY-SA 4.0, zdroj: Wikipedia Commons / Původní fotografie byla upravena oříznutím a změnou velikosti

Evropské fotbalové soutěže podruhé v krátkém časovém horizontu přibrzdila reprezentační přestávka. Zajímavá pak samozřejmě nejsou pouze mezinárodní utkání na úrovni seniorské, ale také juniorské. V rámci nižší věkové úrovně se AC Sparta Praha coby vedoucí tým české nejvyšší ligy pyšní několika šikovnými zástupci. Za zmínku stojí například hostující trio Václav Drchal, Filip Havelka a Jan Fortelný. Kdo další se k jedenadvacítce připojil přímo z Letné? To se dozvíte prostřednictvím následujících řádků.

Dominik Plechatý

Během letní pauzy učinila AC Sparta Praha několik zásadních personálních změn a vzniklé trhliny zaplnila tuzemskými nadějemi, mezi které se řadí i jednadvacetiletý odchovanec Dominik Plechatý. Vedení letenského klubu angažovalo nezvykle velké množství stoperů, což ale za daných okolností není vůbec na škodu. Trenér Václav Kotal totiž v úvodu nového ročníku překopal rozestavení, základní sestavu nyní vyplňuje středními obránci a právě několikanásobného mládežnického reprezentanta využívá pravidelně. Jednadvacítce by měl Plechatý výrazně pomoci v obou plánovaných duelech o EURO.

Filip Souček

Kvalifikační duely juniorského reprezentačního týmu může teoreticky ovlivnit také Filip Souček. Dvacetiletý záložník je kovaným odchovancem opavské fotbalové školy, jíž přibližně v polovině tohoto roku oficiálně opustil. Už během měsíce února ho zlákala nabídka pražské Sparty, která toužila omladit kádr a využila k tomu zejména mladé krajany. Jaro ještě Souček strávil doma, letní přípravu už ale absolvoval s letenským mužstvem a během úvodních zápasů nového ročníku zatím válí. Kouč lvíčat Karel Krejčí jeho aktivitu ocenil pozvánkou.

Ladislav Krejčí

Ačkoli na hrací plochu tradičně vybíhá převedším s defenzivními úkoly, v posledních týdnech a měsících zaujal také střelecky. Jednadvacetiletý Ladislav Krejčí jako juniorský reprezentant odehrál osm zápasů, během nichž vsítil slušných pět branek. Zvýšené produktivity brněnského odchovance už si začíná všímat i AC Sparta Praha, které na startu nového ročníku 202/2021 pomohl dvěma přesnými zásahy. V rámci nadcházejících kvalifikačních duelů by měl sehrát důležitou, vůdcovskou roli.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *