Autor: Zoner60 – Vlastní dílo, CC BY-SA 4.0, Zdroj: Wikipedia.org / Původní fotografie byla upravena oříznutím a změnou velikosti

Hokejisté Třince si zahrají semifinále Spengler Cupu.
Autor: Zoner60 – Vlastní dílo, CC BY-SA 4.0,
Zdroj: Wikipedia.org / Původní fotografie byla upravena oříznutím a změnou velikosti

Hokejisté Třince v rámci čtvrtfinále Spengler Cupu na půdě Davosu přehráli ruskou Ufu a senzačně postoupili do semifinále. Do cesty se jim postaví švýcarský celek Ambri-Piotta, který když zdolají, mohou vážně pomýšlet na zisk Spenglerova poháru.

Oceláři i výhru nenechali vzít

Oceláři z Třince do zápasu o Spenglerův pohár vstoupili aktivně, už v páté minutě úvodní třetiny se radovali ze vstřeleného gólu. Ten přesnou dorážkou po Adamcově ráně zařídil Polanský. Ruská Ufa mohla záhy odpovědět, Sošnikov ovšem netrefil ideálně. Úřadující mistr české Extraligy měl mnoho šancí zvýšit vedení, žádnou ovšem do konce třetiny nevyužil.

To se mu nakonec podařilo až po pětačtyřiceti sekundách druhého dějství. Stránský nahodil puk ze středního pásma, ten zaplachtil vzduchem, nešťastně se odrazil od ledové plochy a skončil za zády překvapeného brankáře Ufy. Do konce druhé třetiny se však poměry sil na obou stranách vyrovnali po trefách Kručinina a Baškirova.

Třinec si vítězství obhájil až v 51. minutě, kdy rozdílovou branku zaznamenal Martynek.

Hokejisté Třince překonali sami sebe

Oceláři se díky cenné výhře nad Ufou posunuli blíže zisku Spenglerova poháru a zároveň překonali své loňské vystoupení, kdy vypadli už ve čtvrtfinále s Davosem. Ten letos mezi čtyřmi nejlepšími celky překvapivě chybí, podlehl totiž Turku v poměru 1:3.

Zdroj: Spengler Cup