23/04/2024
Hokej

Zdroj: Pixabay.com

Nejhorší hokejový klub čeká na konci sezóny sestup. A nebo ne?
Hokej
Zdroj: Pixabay.com

Napjatě očekáváte, který celek na konci tohoto ročníku pozvedne nad hlavu pohár pro vítěze hokejové Extraligy? Pak nejspíš také bedlivě sledujete dění na opačném konci tabulky, kde nejhorší kluby bojují o setrvání mezi českou elitou. A nebo snad ne? Valná hromada APK může rozhodnout o uzavření extraligy hokeje, ke kterému se veřejně staví kladně jen legenda na Kladně – Jaromír Jágr.

Uzavření extraligy hokeje ještě v průběhu této sezóny

Revoluční změnu, která spočívá v uzavření hokejové extraligy, může valná hromada Asociace profesionálních klubů schválit už v průběhu ledna, což znamená, že tím výrazně ovlivní dění na konci této sezóny. Nejhorší kluby soutěže se tak nebudou muset strachovat o své setrvání mezi elitou, stejně tak týmy ze spodních pater nemusejí vyvíjet přílišnou snahu, která jim stejně v ničem nepomůže.

Uzavření extraligy hokeje hledalo inspiraci v zámořské NHL, kde se sestava klubů taktéž nemění. V budoucnu tedy do elitní čtrnáctky nikdo nepostoupí a zároveň nikdo nebude moci spadnout o úroveň níž.

Je vcelku jasné, komu se nová pravidla soutěže nejvíce zamlouvají. Souhlasně se zatím vyjádřil Litvínov (11. místo), Rytíři Kladno (12. místo), Vítkovice (13. místo) a také úplně poslední Dynamo Pardubice. Proti by údajně nebyl ani Zlín, jehož bodový zisk v právě probíhající sezóna rovněž není nijak zvlášť oslnivý.

Hokejisté i kluby se uzavření ligy brání

Samozřejmě, že ne každému účastníkovi nejvyšší soutěže jsou nová pravidla po chuti. Kriticky se na Twitteru vyjádřil například Milan Gulaš, opora plzeňských útočných řad a zároveň nejproduktivnější hokejista celé extraligy.

Nespokojenost dala důrazně najevo také šéfka pražské Sparty – Barbora Snopková Haberová, která uzavření extraligy hokeje kategoricky odmítá.

Zdroj: Twitter

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *