15/07/2024
Luboš Kozel

By David Sedlecký - Own work, CC BY-SA 4.0, Zdroj: Wikipedia.org / Původní fotografie byla upravena oříznutím a změnou velikosti

Luboš Kozel oficiálně převzal funkci hlavního kouče Baníku Ostrava.
By David Sedlecký – Own work, CC BY-SA 4.0,
Zdroj: Wikipedia.org / Původní fotografie byla upravena oříznutím a změnou velikosti

Luboš Kozel oficiálně převzal funkci Bohumila Pánika a stal se hlavním trenérem Baníku Ostrava. Vedení klubu doufá, že společně s novým koučem přichází také inovace v oblasti zapracování mládeže do A týmu. Té totiž Baník obětuje nemalé finanční prostředky, které se zatím nevracejí v adekvátní výši.

Kozel bude prozatím sedět na dvou židlích

Luboš Kozel má za sebou sedmileté angažmá v Dukle Praha, odkud se v roce 2016 přestěhoval na lavičku české reprezentace do 19 let. Baník Ostrava s představiteli FAČR vyjednal smlouvu o jeho přesunu pod podmínkou, že kouč dokončí březnový kvalifikační cyklus o EURO 2020. K tomu navíc organizaci vyplatil 950 tisíc korun.

Ačkoli je tedy Kozel stále aktivním trenérem národního týmu mladíků, s Baníkem Ostrava již může od prvních lednových dnů pracovat.

Nový trenér nastínil, jaké má hlavní cíle

Ačkoli Luboš Kozel odmítl poskytnout rozhovor novinářům s tím, že nejprve se hodlá důkladně seznámit s prostředím a týmem, nastínil přeci jen své plány do dalších měsíců. Baník Ostrava je dle jeho slov významná historická značka, která je z hlediska infrastruktury a zázemí zajímavá pro každého trenéra.

Zdroj: FC Baník Ostrava

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *