26/04/2024

Zdroj fotografie: Pixabay.com

HC Sparta Praha zvládla nedělní emotivní utkání proti favorizovanému Třinci, díky čemuž snížila bodový rozdíl na čele průběžné tabulky. Urputná bitva o Prezidentský pohár tak zůstává nadále otevřena.

HC Sparta Praha dala jednoznačně najevo, že navzdory blížícímu se finále základní části tuzemské hokejové Extraligy ještě rozhodně neskládá zbraně. Tradiční holešovické mužstvo během nedělního odpoledne zaslouženě udolalo konkurenční třinecké Oceláře, pročež snížilo bodový rozdíl na čele závodního pelotonu a oživilo naděje, že Prezidentský pohár může spočinout v jeho vřelém náručí. K důležitému vítězství opětovně přispěl zkušený brankář Alexander Salák, jenž dostal příležitost na úkor Matěje Machovského. Strakonický rodák zaujal nejen kvalitním výkonem, ale také emotivním rozhovorem s ostříleným arbitrem Pavlem Hodkem, který neunikl mikrofonům. Nesmírně vyhrocenou bitvu prostřednictvím oficiálního klubového webu komentoval útočník Vladimír Sobotka.

Emoce tekly proudem. Bitva dvou extraligových velikánů vyzněla ve prospěch domácích

Česká hokejová Extraliga se bezprostředně před koncem základní části pořádně zamotává. HC Sparta Praha v čele průběžné tabulky donedávná tahala za kratší konec provazu a vypadalo to, že suverénní třinečtí Oceláři pohodlně dokráčejí k zisku Prezidentského poháru. Nedělní vzájemné utkání však poskytlo prostor určitým pochybnostem. Tradiční metropolitní mužstvo v prostředí domácího stadionu zaslouženě zvítězilo, pročež se jedinému reálnému konkurentovi přiblížilo na dostřel jediného bodu. Svěřenci zkušeného trenérského tandemu předvedli opravdu kvalitní výkon, šlapali celých šedesát minut a zaslouženě zvítězili 4:2.

Střelecky se prosadili Michal Řepík, Vladimír Sobotka, Matúš Sukeľ a Miroslav Forman. Úctyhodné individuální statistiky zaznamenal také sparťanský strážce svatyně Alexander Salák, který z brankoviště vytlačil trápícího se kolegu Matěje Machovského. Čtyřiatřicetiletý strakonický rodák pochytal celkem 37 pokusů, kapituloval naopak pouze dvakrát. Utkání dvou nesmiřitelných rivalů provázely silné emoce a ani někdejší opora švédského Färjestadsu, ruského Petrohradu nebo lotyšské Rigy nakonec nezůstala stranou. V 55. minutě se dostala do křížku s hlavním arbitrem.

Co se vlastně přihodilo? Útočné pásmo domácího týmu atakoval Daniel Kůrovský, který těsně před Salákem provokativně zabrzdil a ohodil jej nepříjemnou ledovou sprchou. Přestože situace hlasitě volala po dvouminutovém trestu, rozhodčí prohřešek třineckého mladíka bohužel přehlédli. Mnohonásobného reprezentanta nečinnost arbitrů pochopitelně rozhněvala, takže sňal helmu a poměrně ostrým způsobem prezentoval očividnou nespokojenost. Vášnivou debatu ukončil až nekompromisní Pavel Hodek, jehož slova neunikla televizním mikrofonům a pobavila nejednoho sportovního fanouška.

Pokusíme se porvat o první místo, burcuje Vladimír Sobotka

Během vypjatého nedělního utkání zaznamenal důležitou branku, která Spartě napodruhé zajistila vedení. Vítězství mu samozřejmě udělalo obrovskou radost. „Chtěli jsme Třinec porazit za každou cenu. Viděli jsme velice kvalitní zápas, hráli jsme šedesát minut. Výhry si moc vážíme. Každý hráč má rád zápasy, ve kterých je spousta emocí. Věděli jsme, že v celém průběhu utkání nemůžeme soupeři nabízet laciné přesilové hry. Bylo skvělé, že se nám podařilo ve třetí třetině ještě navýšit vedení a dotáhnout zápas k vítězství. Přeju si, aby takových zápasů bylo co nejvíc,“ uvedl zkušený útočník Vladimír Sobotka prostřednictvím oficiálního klubového webu.

Třiatřicetiletý odchovanec třebíčské hokejové školy upřímně věří, že Prezidentský pohár pro krále základní části nemusí nutně padnout do rukou Třince, jemuž stále patří průběžné první místo. „Za chvíli nás čekají vyřazovací boje. Chceme dobře zakončit základní část a ještě se pokusit porvat o Prezidentský pohár. Bitvu ještě nevzdáváme. Sice to nemáme ve svých rukou, ale budeme se snažit ve všech zápasech předvést stoprocentní výkony, abychom měli ještě šanci s pořadím trochu zamíchat.“