Neděle, 4 června
Shadow

Nejen Abdallah Sima. Slávisté, kteří mohou během letní přestávky odejít do zahraničí

By Tadeáš Bednarz – Own work, CC BY-SA 4.0, zdroj: Wikipedia Commons / Původní fotografie byla upravena oříznutím a změnou velikosti

SK Slavia Praha prožívá extrémně úspěšné období. Nejenže momentálně vévodí domácí nejvyšší fotbalové soutěži a před ostatními prvoligovými mužstvy udržuje komfortní bodový náskok, zároveň odvádí perfektní práci také v rámci pohárů. Svěřenci Jindřicha Trpišovského senzačně pokořili slavný Leicester City FC, pročež zaslouženě postoupili do další fáze Evropské ligy a zanedlouho vyzvou Rangers FC. Už dnes je vcelku jasné, že kabina úřadujícího šampiona Fortuna ligy během letní přestupové přestávky dozná naprosto zásadních změn. Ačkoli pozornost zahraničních klubů vzbuzuje zejména devatenáctiletý senegalský talent Abdallah Sima, prostřednictvím nadcházejících řádků si rozebereme další horké kandidáty na potenciální odchod.

Ondřej Kolář

Dlouhodobě opanuje slávistické brankoviště a jelikož pravidelně odvádí kvalitní práci, první zahraniční angažmá si vzhledem ke svému ideálnímu věku nepochybně zaslouží. Šestadvacetiletý reprezentační gólman Ondřej Kolář se výrazně podepsal pod všemi klubovými úspěchy poslední doby. Dvakrát získal mistrovský titul, ukořistil stejný počet domácích pohárů, utvořil nový prvoligový rekord v počtu vychytaných čistých kont během jediné sezóny a skvělými výkony ozdobil také každoroční tažení pohárovou Evropou. Zkušený odchovanec libereckého Slovanu se do hledáčku vyhlášených klubů dostal již několikrát. Ohromných 400 milionů korun údajně nabízelo vedení francouzského OCG Nice, zájem prý nedávno projevil také anglický West Ham United FC. Uvidíme, jestli se během letní pauzy ozve někdo další.

David Zima

Když vedení klubu SK Slavia Praha přibližně před rokem investovalo nemalý peněžní obnos za takřka neznámého olomouckého mladíka, řada skalních fanoušků si jen nechápavě klepala na čelo. Talentovaný střední obránce David Zima měl původně zahřívat lavičku náhradníků a sbírat cenné zkušenosti od svých starších kolegů, (ne)šťastnou shodou okolností ovšem zamířil rovnou do základní sestavy. Po boku ostříleného borce Ondřeje Kúdely odehrál nespočet povedených zápasů, zaznamenal obrovský osobní růst a momentálně je nedílnou součástí úspěšného mužstva. Během uplynulého týdne senzačně vynuloval ofenzivní esa anglického Leicesteru, pročež sešívaní nadále procházejí pohárovou Evropou. Blížící se letní přestávku možná využije k vytouženému přesunu do ciziny, zajímavé nabídky na stole nepochybně přistanou.

Lukáš Provod

Vstříc premiérové zahraniční misi může teoreticky vyrazit také čtyřiadvacetiletý střední záložník Lukáš Provod, který je dalším příkladem naprosto geniální přestupové politiky slávistického klubu. Kovaný odchovanec plzeňské fotbalové školy se navzdory nesporným kvalitám dlouhodobě potácel od jednoho hostování ke druhému. Protože během nedávného působení v barvách českobudějovického Dynama zaznamenal poměrně kvalitní individuální statistiky, zaujal vedení tradičního pražského klubu a zanedlouho dosáhl trvalého přestupu. Na nové adrese se okamžitě zařadil mezi klíčové postavy, což ostatně potvrzuje i nyní. Nedávno například vystřelil důležité vítězství na stadionu anglického Leicesteru, čímž sešívaným zajistil překvapivý postup do osmifinále Evropské ligy. Vyniká pracovitostí, vytříbenou kopací technikou, ofenzivní kreativitou i smyslem pro týmovost. Kdo by takového hráče vlastně nechtěl?

7 Comments

 • infin

  Tak toho Simu už prodejte a bude klid,to je pořad dokola jen Sima a zase Sima.

 • Zdeněk

  Slavie je tam kde je díky Číně. Tedy Asiatům. Stejně jako Manchester City, Paříž Saint German, Barcelona a další přední kluby Evropy. Nebo Chelsea kterou zachránil před krachem Rus Abramovič. To ale zaslepenci ODS nevědí nebo nechtějí pochopit.

 • M

  Jo a Spartu má celou dobu Křetínský a rok co rok jí posílá níž a níž. To je teprve majitel!!!

 • Albion

  Dobrý den,podle mého názoru asi nebude právě dobré pokus se uskuteční“výprodej“,kde se pak budou brát kvalitní hráči když tady prakticky nejsou…….!Pro mne na můj vkus není žádný Slávista či Sparťan pokud do klubu přijde a ještě než uběhne jedna sezona tak zmizí v zahraničí viz.kupř. Král/odchod do Moskvy/ a mnoho jemu podobných.Mladý hráč by měl přece jenom v klubu nějakou tu sezonu pobýt.Ale ve Slávii je ministr Tvrdík a ten rozprodá cokoliv a nejlépe IHNED.Ale podotýkám je jen můj názor.

 • Josef Nádeníček

  Koláře se zbavit co nejrychleji, je to jen průměrný gólman a jestli má o něho někdo zájem tak neváhat ani hodinu

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *