24/06/2024

By Кирилл Венедиктов - soccer.ru, CC BY-SA 3.0, https://commons.wikimedia.org/w/index.php?curid=73385652 / Původní fotografie byla upravena oříznutím a změnou velikosti

Úřadujícího českého šampiona zahalil smutek. Sen o Lize mistrů se kvůli finálnímu náporu Dánů a opakované penaltě rozplynul jako pára nad hrncem. Frustrace z neúspěchu je znát doslova na každém kroku.
By Кирилл Венедиктов – soccer.ru, CC BY-SA 3.0, zdroj: Wikipedia Commons / Původní fotografie byla upravena oříznutím a změnou velikosti

Úřadujícího šampiona české nejvyšší fotbalové soutěže zahalil smutek. Opětovná účast v základní skupině Ligy mistrů byla proklatě blízko, sen se však rozsypal jako domeček z karet a kvůli přísnému verdiktu hlavního arbitra o to víc bolí. SK Slavia Praha se velice brzy dostala do vedení, dánského soupeře měla prakticky na lopatkách. Vyrovnávací branka představovala jakousi předzvěst potíží a následné opakování pokutového kopu vzalo poslední zbytky naděje i tomu největšímu optimistovi. Závěrečná křeč vyústila v pořádný gólový příděl, který si snaživí Pražané vzhledem k předvedenému výkonu opravdu nezasloužili.

Základní skupina Ligy mistrů mává Sešívaným na rozloučenou

Dánskému soupeři se pražská Slavia postavila bez bázně a zbytečného respektu. Už ve třetí minutě navíc otevřela skóre zápasu. Po nepříliš povedeném rohovém kopu Nica Stancia se k odraženému míči dostal Peter Olayinka, který napodruhé překonal domácího brankáře Hansena. Čerstvě uzdravený nigerijský záložník, jehož trenér Jindřich Trpišovský netradičně propašoval na hrot základní sestavy, během prvního poločasu několikrát nepříjemně zahrozil. Stejně jako ostatní fotbalisté na hrací ploše si však žádnou vyloženou šanci nevytvořil.

Pražané po změně stran i nadále kontrolovali hru, v 65. minutě však poprvé kapitulovali. Jindy stoprocentní brankář Ondřej Kolář podskočil centr Mabila, který jeho spoluhráč Kaba bohužel usměrnil mezi tři tyče. Vyrovnávací gól měl pravděpodobně sloužit jako důležité varování před souhrou nešťastných událostí, která následovala posléze. Jedenáct minut před koncem základní hrací doby nařídil rozhodčí Skomina pokutový kop proti hostujícímu celku. Tomáš Holeš během obranného zákroku omylem zahrál rukou.

Ondřej Kolář si tváří v tvář beznadějné situaci napravil reputaci, penaltu senzačním zákrokem zlikvidoval. Radost z dobře odvedené práce mu ovšem nevydržela příliš dlouho. Hlavní arbitr po letmé konzultaci s videem nařídil opakování dané situace, jelikož prý pětadvacetiletý strážce svatyně předčasně vyběhnul. Podruhé už FC Midtjylland neponechal nic náhodě a dokonal obrat. Slávisté zpraženi přísným verdiktem sudího absolutně zkolabovali, inkasovali další dvě branky a Lize mistrů tak dali definitivní sbohem.

Sociální sítě zaplavila obrovská vlna kritických komentářů

Po prohraném boji se hostující fotbalisté vraceli především ke spornému opakování penalty, které mělo na vývoj utkání naprosto zásadní vliv. Ondřej Kolář kupříkladu pronesl, že s verdiktem rozhodčího ani po zpětné kontrole nemůže souhlasit. Hovořil dokonce o prasečině největšího kalibru. V obdobném duchu se nesou reakce většiny internetových diskutujících, které sžírá frustrace a křivda. Za zmínku stojí například glosa českého sportovního komentátora Jaromíra Bosáka či někdejšího slávistického útočníka Milana Škody.


Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *