16/07/2024

"Chelsea 3 Swansea 1" by cfcunofficial is licensed under CC BY-SA 2.0 / Původní fotografie byla upravena oříznutím a změnou velikosti

Se silnými výroky vůči sportovním novinářům se poslední dobou opravdu nešetří. Zatímco v zámořské NHL rozproudil stojaté vody Jakub Voráček, anglickou Premier League šokoval trenér Frank Lampard.
“File:Frank Lampard 2017.jpg” by @cfcunofficial (Chelsea Debs) London is licensed under CC BY-SA 2.0 / Původní fotografie byla upravena oříznutím a změnou velikosti

Se silnými výroky vůči sportovním novinářům se v poslední době doslova roztrhl pytel. Poklidné vody nejslavnější hokejové ligy světa pořádně rozproudil miláček tuzemského publika Jakub Voráček, který během nedávné tiskové konference dokonce neváhal použít vulgarismy. Anglické fotbalové prostředí zase pořádně šokovalo příkré vyjádření současného trenéra londýnské Chelsea FC. Co se vlastně přihodilo? Legendární Frank Lampard si svou obvyklou přívětivou tvář pravděpodobně zapomněl v kabině, což bezprostředně před nedělním pohárovým utkáním odnesl údajně neobjektivní Liam Twomey, jehož zaměstnává populární server The Athletic.

Emoční vyjádření jindy vyrovnaného Franka Lamparda jenom potvrzuje kritičnost situace

Chelsea FC prožívá opravdu temné období. Ačkoli během letní přestupové přestávky ignorovala bující koronavirovou krizi, přivedla několik nesmírně nákladných posil a zároveň tím sama sebe nepřímo pasovala do role horkého aspiranta na titul ligového šampiona, realita původním předpokladům bohužel neodpovídá ani přibližně. Londýnské mužstvo zasáhla herní i výsledková krize, kvůli níž se nadále propadá průběžnou tabulkou domácí nejvyšší fotbalové soutěže. Momentálně zaujímá pouze devátou příčku, což zahraniční média vede k negativním komentářům a také vášnivým spekulacím ohledně budoucnosti současného hlavního trenéra.

Několik kritických zpráv prostřednictvím populárního sportovního webu The Athletic uveřejnil také Liam Twomey, jehož si během tiskové konference před nedělním pohárovým utkáním podal samotný Frank Lampard. Výše zmíněný novinář se legendárního záložníka ve výslužbě zjevně dotkl, když vznesl dotaz, zda-li důvěru jeho svěřenců nemůže částečně ovlivňovat skutečnost, že od sebe nejsou věkově příliš daleko. Dvaačtyřicetiletý lodivod pravděpodobně ucítil lehký závan osobního útoku vůči své osobě a následně proto opětoval palbu.

„Abych byl spravedlivý, Liame, důvěra hráčů bude podkopána především v momentě, kdy si přečtou některých z vašich článků. Já osobně si některé texty přečetl a došel jsem k závěru, že ‘nestrannost’, s níž ke komentování našich zápasů přistupujete, se dá přirovnat ke specialistovi na sociální sítě, který se pokouší nahnat čtenost negativními reakcemi,“ uvedl několikanásobný anglický reprezentant a nezůstal jenom u toho. „Až budete jako novinář pracovat objektivně, bude to obrovský krok.“

Trenérovo závažné obvinění ze zaujatosti nezůstalo bez odezvy

Slova, jež Frank Lampard vyřkl během předzápasové tiskové konference, pochopitelně nezůstala bez mediální pozornosti a také odpovědi. Liam Twomey se k incidentu vyjádřil prostřednictvím sociální sítě Twitter. „Upřímně se zdráhám reagovat, protože opravdu nejsem důležitý tak, abych mohl ovlivňovat dění v útrobách Chelsea, takže řeknu jen, že vyjadřuji uctivý nesouhlas s Lampardovým názorem na moji objektivitu. Dobré nebo špatné, nikdy to není osobní,“ uveřejnil komentář Liam Twomey.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *