Neděle, 4 června
Shadow

FC Viktoria Plzeň sčítá ztráty. Momentálně postrádá několik klíčových hráčů

By Tadeáš Bednarz – Own work, CC BY-SA 4.0, zdroj: Wikipedia Commons / Původní fotografie byla upravena oříznutím a změnou velikosti

FC Viktoria Plzeň se aktivně připravuje na nedělní utkání proti pardubickému nováčkovi české nejvyšší fotbalové soutěže. Zásadní komplikaci ovšem představují absence klíčových hráčů. S kým hlavní trenér Adrián Guľa pravděpodobně nemůže počítat? To se dozvíte prostřednictvím následujících odstavců.

Matěj Hybš

Přicházel jako přímá konkurence pro západočeského veterána Davida Limberského, zatím ovšem vinou dlouhodobých zdravotních komplikací neodehrál jediné soutěžní utkání. Osmadvacetiletý bek Matěj Hybš, který v minulosti prošel mládežnickými reprezentačními týmy, Jabloncem, libereckým Slovanem nebo mateřskou Spartou, zůstává na marodce, což hlavnímu trenérovi pochopitelně nečiní radost. Možnosti, koho na levý kraj obrany postavit, se totiž pod tíhou aktuálních okolností výrazně ztenčují.

David Limberský

Levá strana plzeňské obrany hlásí vskutku zásadní komplikace. Jak už bylo zmíněno v předchozí pasáži, k dispozici klubu stoprocentně nebude Matěj Hybš. Zdravotní problémy si během posledního ligového zápasu proti Příbrami bohužel přivodil také David Limberský. Přestože situace kolem zkušeného sedmatřicetiletého fotbalisty podle posledních zpráv naštěstí není vyloženě závažného charakteru, nedělní duel s Pardubicemi pravděpodobně vynechá. Mezi potenciálními náhradníky zůstává pouze mladičký Josef Koželuh nebo univerzální Jan Kovařík.

Lukáš Hejda

Patnácté kolo české nejvyšší fotbalové soutěže mělo pro klub FC Viktoria Plzeň přímo fatální následky. Zásluhou nepříjemného zranění do sprch předčasně odešel nejen výše zmíněný David Limberský, ale také jeho dlouholetý defenzivní kolega Jan Hejda. Třicetiletý střední obránce, jehož dosavadní profesionální kariéru zdobí pět prvoligových titulů, do nadcházející klání proti Pardubicím určitě nezasáhne. Uvolněné místo v základní sestavě tak může převzít třeba Filip Kaša nebo mladý Václav Míka.

Jan Kopic

Během sezóny 2020/2021 odehrál deset ligových zápasů, které okořenil dvěma přesnými zásahy a stejným počtem gólových asistencí. Pak se ale ošklivě zranil, pročež nadále zůstává na listině zdravotně nezpůsobilých a brzkému návratu zatím bohužel vůbec nic nenasvědčuje. Třicetiletý reprezentační záložník Jan Kopic pekelně schází, další plzeňští křídelníci totiž momentálně nedosahují dostatečných kvalit.

Aleš Čermák

Zaslouženě se řadí mezi nejproduktivnější hráče klubu FC Viktoria Plzeň. Během právě probíhajícího ročníku doposud zaznamenal šest branek a jednu gólovou přihrávku. Nadcházející ligové utkání proti pardubickému nováčkovi bude ovšem kvůli karetnímu sledovat pouze jako divák. Šestadvacetiletý střední záložník Aleš Čermák určitě nelze nahradit mávnutím proutku, trenér Adrián Guľa se o to nicméně musí alespoň pokusit. Další bodovou ztrátu už si Západočeši totiž rozhodně nemohou dovolit.

17 Comments

 • Jan Klíma

  Dlouhodobě kritizuji hráčskou politiku Plzně,která začala za Vrby,kdy byli ,,odejiti,,výborní hráči jako např.Fillo,Vůch a mnoho a mnoho dalších!
  Výsledek arogance toho Vrby se dostavil !Teď tady máme třicetileté a starší hráče.
  Další věc:komu vadil Pernica nebo Petržela ?
  Proč nechytá jako č.1 Staněk,ale stále a stále Hruška ?
  Co se to tady děje ?

 • Mirek

  Hlavne Plzni chybi estebak Berbr,rozhodci(nekteri,) se prestali bat a zkousi piskat rovinu a ne povinne pro Plzen,bez Berbra a kamarada Šadka by Plzen nikdy mistrem nebyla!!!!!!!!!!!

 • Honza

  Protože má vybraný lidi s velkým platem a jenom ty stavy aby je mohl Šádek prodat ale není o ně zájem tak to hrotí na krev

 • Propírač

  Děje se tu to stejné, jako se děje ve všech ostatních sportovních odvětví, které jsou ,,závislé,, na sázení.
  Když je to víc o výdělku než o soutěžení, tak čemu se divíte?
  Snad si nemyslíte, že ligové kluby jsou tu od toho, aby hráli fotbal? Ti jsou tu především od toho, aby vydělávali prachy svým sponzorům a sázkařům.
  Jestli jde plzeň do kopru, tak je to jedině tím, že někdo potřeboval aby to tak bylo.
  Je to dost podobné politice, jakmile jde o velký prachy, tak jde o velký prachy a o nic jinýho.
  Mě už to ale v podstatě nezajímá, mnohem víc si užiju zápasy místního dorostu s okolními vesnicemi, ty šachy, co se stále víc a víc hrajou v lize, mě vůbec nebaví.
  Navíc i když je Plzeň ještě z těch lepších a má jen pár cizích záložníků, tak stejně nechápu co tam dělá Joel Kaymba a Adriel Ba Loua.
  To asi nebudou rodilí Plzeňáci, že?
  Takže o čem to nakonec je? O soutěži mezi městy, státy nebo národy asi né co?
  Prvotně je to o prachách a až potom o fotbalu, tak co chcete? Stejně jako v politice, tak i ve fotbalu jsou korupce a zištné zájmy elementární součástí.
  Jestli chcete vidět tým, co chce především uspět a hraje kvalitní fotbal, tak se jděte podívat někam, kde nejde o prachy.
  Třeba u nás na vsi to vždycky pořádně odpálíme, stánek s buřtama a pivem nesmí chybět a našeho Říhu bysme nevyměnili ani za Maradonu, a taky nehrajeme na 6 kilometrů dlouhym hřišti, kde trvá 5 minut jen než ho míč přeletí.
  Já nevim, ale přijde mi, že se z každé zábavy postupně stává komerce…nebo už sem moc starej a zkostnatělej?

 • Jan

  Plzeň zaspala s postupným omlazováním mužstva, nedokázala zabudovat i svoje mladé odchovance. Přivedla slovenského trenéra s který vypadla ze všech pohárů a tím i ztratila milionové příjmy. Přestala hrát kombinační hru a příchodem Ondráčka změnila způsob hry, zejména celoplošnou nátlakovou hru.

 • Haaajzl-cz

  Vy dva poslední, a Vyšehrad s Rogozem jsou v Plzni? Nejvíc kšeftů měl Berbr s nimi, jestli jste si nevšimli. A ti dva blbové královec z Domažlic Ardelánu z Lomu, taky lezli do zadku pražákům, jeden Spartě a druhej Slávii. Plzni tedy nikdy nepomohli, spíš ji zařízli.

 • Anonym

  Slovák už měl vypadnou jinak Plzeň bude čím dál horší a horší nebo se bude potacet mezi poslednima

 • Hanzl

  Fotbal je také o štěstí a to Viktorka zatím nemá.mMužstvo již není tak silné jako před lety.

 • Miroslav Jaja

  Pokud je hodně hráčů zraněných, doporučuji navštívit nějakého pana Tvrdíka. Ten ví, jak to zařídit.

 • Bohuslav Tyr

  Budou se zase vymlouvat na zranění hráčů a nebudou řešit příčinu bídné formy. Zranění postihuje všechny kluby.

 • Anonym

  A na to jste přišel jak ? To jste byl u toho když se rozhodovalo o tom že Plzeň musí vyhrát ?Plzeň si to vyhràla sama !

 • Jaroslav Nedbal

  Na hru Plzně je nutné dívat z několika pohledů. Ano ztratila herní lehkost a švih. Proč? Hruška již dávno není gólmanská 1.! Obrana upadla do nudného stereotypu. Počítám že 25% hry si stačí odehrát mezi sebou a gólmanem. Žádný rychlý přechod do kombinace, dlouhé nákopy jen pomalost. Naoko to může vypadat, že obrana brání, ale jen to jen stínohra. Brabec vedle Limby a Hejdy se zcela vytratil. Přijal jejich pohodlnější způsob hry. Za této situace se záloha nemůže hrát. Nedostane míč. Když ho dostane. Jsou všichni hráči obsazeni. Co se týče útoku, vyplývá to z toho, co jsem už napsal. Takže záložníci s útočníky si musí pomoci sami. Z toho pramení ztráta herní iniciativy, pomalost a nepřesnost akcí. Pak se postupně vytrácí i zaujetí pro hru. Frustrace. To vše by měl trenér a sportovní ředitel vidět a vědět. Do Brna měl místo Pernici jít Hejda. Měli být také staženi všichni tři naši kluci z Pardubic! Moderní fotbal totiž musejí hrát ti, kteří tak hrát chtějí. Jinak to nejde. Proto by mě zajímalo, jak ve Viktorce trénují… Jak asi vypadal Příprava na Příbram, kde si ani neškrtli. Tam bylo přesně vidět všechno to, o čem tady píšu.

 • Miroslav Jaja

  Pokud je hodně hráčů zraněných, doporučuji navštívit jednoho pána ze Slávie. Ten ví, jak to zařídit.

 • Anonym

  fotbalova liga uz je prispenim rozhodcich minimalne 10 let neregulerni ,tak se bavte dal.

 • Sámo

  Odjakživa miláčkem rozhodčích byla Sparta. A nebylo tomu jinak ani za Berbra, obzvláště v době, kdy byl předsedou Komise rozhodčích Chovanec, ten si to dovedl ošéfovat pro Spartu.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *