19/06/2024

By Rvk3028 - Own work, CC BY-SA 4.0, https://commons.wikimedia.org/w/index.php?curid=44978051 / Původní fotografie byla upravena oříznutím a změnou velikosti

Mezi elitou platí za nováčka bez špetky zkušeností. Navzdory značné indispozici však zatím obírají o body jednoho soupeře za druhým. Toto jsou lidé, díky nimž klub FK Pardubice tak výborně funguje.
By Rvk3028 – Own work, CC BY-SA 4.0, zdroj: Wikipedia Commons / Původní fotografie byla upravena oříznutím a změnou velikosti

Mezi tuzemskou fotbalovou elitou platí za naprostého nováčka bez špetky zkušeností. Navzdory této značné indispozici však zatím drtí jednoho soupeře za druhým, působí sebejistě a navíc získává důležité body. Aktuálně mu patří průběžná šestá příčka, což vzhledem k předváděným výkonům rozhodně nemusí znamenat strop. Díky komu se klubu FK Pardubice tolik daří? Odpovědi se dočkáte v nadcházejících řádcích.

Jiří Krejčí

Ačkoli pozornost široké veřejnosti většinou směřuje k samotným fotbalistům, hlavní zásluhy na klubových úspěších nese především trenér. V případě klubu FK Pardubice tomu pochopitelně není jinak. Pětapadesátiletý Jiří Krejčí se výrazně podepsal pod senzačním postupem a vypadá to, že jej vítězná mentalita neopustila ani mezi tuzemskou elitou. Pravda, nervy někdejšího útočníka mnohdy procházejí těžkými zkouškami. Podél “krajnice” pobíhá jakoby okolní svět neexistoval, ze hřiště prakticky nespustí zrak, pro kopanou se doslova narodil. Ačkoli dosud nedisponuje trenérskou licencí a funkci hlavního kouče oficiálně zastává Jaroslav Novotný, každému člověku musí být jasné, kdo je tady tím velkým šéfem.

Marek Boháč

Co do počtu vstřelených branek patří FK Pardubice k nejhorším týmům Fortuna ligy. Nepříliš oslnivou střeleckou potenci ovšem vyrovnávají dokonalou obrannou činností. K té pochopitelně patří i kvalitní brankář, na něhož se tým může v těžkých chvílích spolehnout. Jednatřicetiletý Marek Boháč se podepsal už pod jarním postupem z FNL. Ani o třídu výš rozhodně neztratil kvalitu, z hlediska procentuální úspěšnosti zákroků se dokonce řadí k absolutní špičce celé soutěže. Odchovanec pražské Slavie se zkušenostmi ze Žižkova nebo Příbrami vyniká snad ve všech aspektech svého herního postu. Perfektně zvládá práci s nohami, nevyhýbá se soubojům tváří v tvář a díky bezmála dvoumetrové výšce posbírá většinu nebezpečných centrů.

Martin Toml

Čtyřiadvacetiletý Martin Toml bezpochyby patří mezi výrazné osobnosti pardubické sestavy. Přestože na pozici stopera především zabraňuje útočným akcím soupeřů a organizuje hráče kolem sebe, dokáže se také zapojit do útočné akce a případně vstřelit branku. Hned čtyři přesné zásahy zaznamenal ještě během působení ve druhé nejvyšší soutěži. Na podzim se zatím trefil dvakrát, ačkoli jeden povedený pokus by z paměti nejraději vymazal. Při utkání s Teplicemi měl totiž obrovskou smůlu, když balón nešťastně nasměroval do vlastní sítě. O víkendu si proti Liberci proměněným pokutovým kopem napravil reputaci. Ve všech pěti odehraných kolech nemohl chybět.

Emil Tischler

Jak už bylo řečeno, Pardubice z hlediska produktivity příliš nevynikají, střelecky se zatím prosadila pouze pětice hráčů. Mezi členy této nemalé skupinky ovšem nalezneme alespoň jednoho hráče, který se do protilehlé sítě dokázal trefit opakovaně. Dvaadvacetiletý záložník Emil Tischler přispěl k neuvěřitelné remíze na Slavii, ještě předtím učinil brankou první krok k vítězství nad Teplicemi. O talentovaném rodákovi z Rakouska, jenž se rozhodl reprezentovat Českou republiku, určitě ještě uslyšíme.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *