Zranění kosí ofenzivní sekci národního týmu. Jaroslav Šilhavý pozměnil nominaci

By Tadeáš Bednarz – Own work, CC BY-SA 4.0, zdroj: Wikipedia Commons / Původní fotografie byla upravena oříznutím a změnou velikosti

Trenér české fotbalové reprezentace musel na poslední chvíli řešit velice nepříjemné omluvenky, které zásadním způsobem ovlivní nadcházející zápasy. Během říjnového srazu bohužel nenastoupí Michael Krmenčík ani Patrik Schick, oba zkušené útočníky z nominace vyřadilo zranění. Kým se je Jaroslav Šilhavý pokusí nahradit? O místo v základní sestavě zabojuje trojice vyrovnaných kandidátů.

Matěj Vydra

Přestože se Matěj Vydra dlouhodobě pohybuje v zahraničních soutěžích a poslední tři sezóny brázdí stadiony anglické Premier League, kde je tráva přeci jenom o hodně zelenější, česká fotbalová reprezentace povětšinou sází na jiné koně. Osmadvacetiletý odchovanec Chotěboře dosud odehrál jen šestadvacet mezinárodních zápasů, které okořenil pěti vstřelenými brankami. Díky absenci mnohem protěžovanějších krajanů by ovšem mohl dostat příležitost během říjnového srazu.

Adam Hložek

Sportovní kariéra talentovaného Adama Hložka nabírá na obrátkách. Teprve osmnáctileté ofenzivní eso patří k neochvějným pilířům letenské sestavy. V rámci právě probíhající sezóny vládne ligové produktivitě a celkově předvádí naprosto neskutečné výkony, jimiž si řekl o pozornost Jaroslava Šilhavého. Reprezentační premiéru si mladičký odchovanec Ivančic odkroutil už během září, proti sousednímu Slovensku naskočil v základní sestavě. Díky zranění dvorních útočníků krátce před říjnovými duely se jeho naděje na další reprezentační minuty ještě znásobily.

Zdeněk Ondrášek

Cestu k základní sestavě české fotbalové reprezentace může teoreticky najít také Zdeněk Ondrášek. Jednatřicetiletý útočník se nedávno rozloučil s americkým Dallasem, kde stejně jako v jiných zahraničních klubech zanechal výraznou stopu. Přestože na domácí scéně kdysi hrával za českobudějovické Dynamo, smlouvu nakonec podepsal s Plzní. Té zatím přispěl třemi soutěžními brankami v pěti odehraných zápasech. Když tedy Jaroslav Šilhavý rozmýšlel nad případnými náhradníky za Krmenčíka a Schicka, bez dlouhého otálení zvolil rodáka ze Strakonic, který dostane příležitost navýšit počet reprezentačních duelů. K dnešnímu dni zatím ovlivnil “jenom” čtyři, mezinárodní vystoupení ale na druhou stranu začal sbírat teprve loni.

David Břach

Sportovní nadšenec a milovník psaného slova.

3 komentáře: „Zranění kosí ofenzivní sekci národního týmu. Jaroslav Šilhavý pozměnil nominaci

 • 5 října, 2020 (2:44 pm)
  Trvalý odkaz

  Vydra ok, Hložek, Ondrášek? Nechapu ignoraci Černého z Twente který je podle mne o level výš . 3 zapasy, 3 goly, další 2 neuznané, asistence. Twente jasne tahne on a je to nadstandartní hráč hladový po gólech, rychlý, tvořivý. Šilhavému by měl někdo říct o Eredivisie. Je jen otazka kdy si ho vytahne predni evropsky tym. V Ajaxu uz vi ze udelali chybu ze jej pustili.

  Reagovat
 • 5 října, 2020 (5:41 pm)
  Trvalý odkaz

  Souhlas. Vaška sleduji cca 6 let. Je skvělý a nebýt zranění, tak by byl na úrovni Shicka.

  Reagovat
  • 5 října, 2020 (7:18 pm)
   Trvalý odkaz

   Jasně…
   Ajax pustil velký talent, který dal gól po 4 letech… Je všeobecně známo, ze to Ajax s mladými moc neumí… 😂😂😂😂
   Ať se mu daří, ale kvality Schicka nikdy nedosáhne.

   Reagovat

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.