19/07/2024

By Вячеслав Евдокимов - fc-zenit.ru, CC BY-SA 3.0, https://commons.wikimedia.org/w/index.php?curid=56099320 / Původní fotografie byla upravena oříznutím a změnou velikosti

Nejen ofenzivní sekci české reprezentace čekalo krátce před říjnovým srazem několik vynucených změn v sestavě. Okolnosti bohužel zapříčinily vyřazení dvou brankářů, které kouč Šilhavý hbitě nahradil.
By Вячеслав Евдокимов – fc-zenit.ru, CC BY-SA 3.0, zdroj: Wikipedia Commons / Původní fotografie byla upravena oříznutím a změnou velikosti

Nejen ofenzivní sekci české reprezentace čekalo krátce před vypuknutím říjnového fotbalového svátku několik vynucených změn v nominaci. Souhra nešťastných okolností bohužel zapříčinila náhlé vyřazení dvou kvalitních brankářů, které musel hlavní trenér Jaroslav Šilhavý bleskurychle nahradit. Koho nyní může teoreticky využít? Na to se zaměříme v průběhu následujících řádků.

Tomáš Vaclík

Slávistický Ondřej Kolář ze soupisky národního týmu vypadl vinou zranění. Jiřího Pavlenku zas vyšachovala přísná bezpečnostní pravidla, která by provázela jeho opětovný návrat do sousedního Německa. Z původní trojice strážců svatyně tak zbývá už jenom Tomáš Vaclík. Jednatřicetiletá opora španělského klubu Sevilla FC patří k tradičním účastníkům reprezentačních srazů napříč všemi věkovými kategoriemi, mezi dospělými navíc platí za nástupce slavného Petra Čecha. Základní sestavu má tedy v podstatě jistou.

Tomáš Koubek

Namísto momentálně nedostupného Jiřího Pavlenky trenér Jaroslav Šilhavý dodatečně povolal Tomáše Koubka. Osmadvacetiletý odchovanec Hradce Králové sice rovněž působí na území Německa (před rokem posílil FC Augsburg), v jeho regionu nicméně platí mnohem benevolentnější bezpečnostní pravidla a po návratu tudíž nemusí absolvovat povinnou karanténu. Někdejší brankář pražské Sparty, libereckého Slovanu nebo francouzského Stade Rennes se pravděpodobně posadí na lavičku náhradníků, kde bude výše zmíněnému kolegovi již tradičně krýt záda.

Filip Nguyen

Jméno osmadvacetiletého českého brankáře s vietnamskými kořeny se na soupisce národního týmu poprvé objevilo bezprostředně před nedávným duelem proti Skotsku, kdy celou původní nominaci rozpustil jeden pozitivní test. Mnozí se domnívali, že dá dočasný trenér David Holoubek příležitost právě gólmanské jedničce Slovanu, jenže se tak nakonec nestalo. Nyní má před sebou jeden z hlavních strůjců libereckého pohárového úspěchu další teoretickou šanci zazářit. Díky zranění Ondřeje Koláře si jej totiž všiml i Jaroslav Šilhavý. Otázkou všem zůstává, jak dlouhá cesta z pozice trojky na trávník vede. Filip Nguyen by si pořádnou příležitost každopádně zasloužil.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *