19/04/2024

"File:Rio Ferdinand-en.JPG" by Илья Хохлов is licensed under CC BY-SA 3.0 / Původní fotografie byla upravena oříznutím a změnou velikosti

Megalomanský projekt mocných fotbalových klubů, kterým se zachtělo vlastní uzavřené soutěže, nakonec neměl dlouhou životnost. Klinickou smrt ambiciózní Super League vítá řada zahraničních osobností.
“File:Rio Ferdinand-en.JPG” by Илья Хохлов is licensed under CC BY-SA 3.0 / Původní fotografie byla upravena oříznutím a změnou velikosti

Megalomanský projekt mocných fotbalových klubů, kterým se zachtělo vlastní uzavřené soutěže, nakonec neměl dlouhou životnost. Super League podlehla masivním protestním akcím napříč fanouškovským spektrem, ztratila podporu většiny zakládajících členů a nedává tudíž smysl, aby se navzdory očividné porážce zarputile držela stejného kurzu. Rozklad v přímém přenosu prostřednictvím sociálních sítí zhodnotila řada zahraničních osobností.

Super League fatálně propadla. Většina zakládajících členů raději dává ruce pryč

Vidina astronomických zisků byla hlavním důvodem, proč tucet evropských fotbalových klubů během pondělního rána oznámilo zrod nové uzavřené soutěže. Ambiciózní projekt nicméně drtivá většina zakládajících členů zanedlouho poté raději odpískala. Úvodem kapitulaci vyhlásilo šest pravidelných účastníků anglické Premier League (Manchester United, Manchester City, Arsenal, Totteham, Liverpool, Chelsea), které upřímně vyděsila kombinace masivních protestních akcí napříč fanouškovským spektrem a výhrůžek ze strany organizace UEFA. Bílou vlaječku následně ze stejných důvodů vyvěsilo Atlético Madrid následované oběma milánskými celky. Posledním formálním odpadlíkem budiž slavný Juventus. Tvrdé jádro Super League už momentálně tvoří pouze Real Madrid a Barcelona.

Fotbal nakonec zvítězil. Rozklad elitářské soutěže vítá řada zahraničních osobností

Události nabraly nečekaně rychlý spád. Zatímco pondělní ráno připomínalo nefalšovanou fotbalovou revoluci, během středečního odpoledne se svět postupně navrátil do starých kolejí. Pozlacená Super League měla velké plány, nakonec se ale v propadlišti dějin zařadí mezi projekty, které fatálně selhaly. Štiplavý komentář si prostřednictvím sociálních sítí neodpustila řada zahraničních osobností. Spojenost neskrýval například dvaačtyřicetiletý střední obránce ve výslužbě Rio Ferdinand.

„Jaký to krásný den pro fotbal. Můžeme nadále hrát, můžeme nadále bojovat a můžeme také nadále snít. Přesně kvůli tomu to ostatně děláme,“ uvedl šestadvacetiletý fotbalový obránce Benjamin Mendy, kterého momentálně zaměstnává Manchester City FC coby jeden ze zakládajících členů elitářské soutěže.

Odstoupení anglických fotbalových klubů zhodnotil také premiér Boris Johnson. „Včerejší oznámení vítám. Je to správný výsledek pro fotbalové fanoušky, kluby a komunity po celé zemi. Musíme pokračovat v ochraně našeho milovaného národního sportu,“ napsal šestapadesátiletý politik.

Vysloužilý anglický reprezentant Jamie Carragher sdílel fotografii náhrobního kamene, skrze kterou vtipně glosoval jepičí životnost Super League.

Nevyhnutelný konec soutěže prostřednictvím sociální sítě Twitter oslavil bývalý fotbalový útočník Lukas Podolski, který zároveň připomněl, že úspěch fotbalu závisí především na spokojených fanoušcích.

Poměrně jednoznačný komentář zveřejnil také čtyřiatřicetiletý střední obránce Gerard Piqué. „Fotbal patří fanouškům. Dnes více než kdy jindy,“ míní živoucí legenda katalánské Barcelony.

Nespojené fanoušky, zásluhou kterých projekt Super League ztroskotal hned v zárodku, veřejně podpořil Cesc Fàbregas. „Výborně fotbaloví fanoušci. Bez vás není tento krásný sport ničím.“

Nenechte si ujít
Zdeněk Pohlreich býval nejen kuchařskou, ale v poslední době především televizní hvězdou. Proslavil se svým legendárním pořadem Ano, šéfe, přičemž poté uváděl i celou řadu dalších pořadů, ale zpětně viděno je třeba říct, že na úspěch prvotiny nikdy tak úplně nenavázal, přestože zkoušel všechno možné. Všechno špatně Televizní stanice v České republice v něm ale stále viděly velký přínos, a tak se o něj před časem dokonce začaly přetahovat. Skončilo to tak, že si Pohlreich ze své domovské Primy odskočil na konkurenční Novu, což bylo mnohými vnímáno jako zrada. Jeho Souboj restaurací ale opět spíše zapadl a už se na něj další sérií zřejmě nenaváže. Šéfkuchař se nakonec vrátil na Primu, kde se kolem něj rozjel významný projekt, jehož plody vidíme právě teď. Česko na grilu měl být jedním z největších jarních taháků programového schématu TV Prima. Vycházel totiž z konceptu Masterchefa, navíc staví na v Česku oblíbeném grilování a navíc přilákal známé tváře v čele s Pohlreichem. Jenže z očekávaného diváckého trháku je propadák první kategorie. Možná jeden z největších v historii televizního vysílání. Tak špatná čísla totiž nečekal nikdo. Už když první díl startoval na 333 tisících divácích, zatímco levnější pořad u konkurence měl trojnásobek, začali na Primě bít na poplach. Oficiálně je to propadák Obavy se potvrdily a propad pokračoval. Česko na grilu jednoduše diváky vůbec nezaujalo a třetí díl se propadl až ke 151 tisícům diváků. To jsou čísla, za která by nebyli rádi ani na TV Barrandov, natožpak v hlavním sobotním vysílacím čase na prvním programu Primy. Muselo tedy dojít k nevyhnutelnému. Prima už Česko na grilu odepsala a nově přesunula na pondělí v půl desáté. To je jeden z nejméně lukrativních televizních časů, kam se obvykle přesouvají absolutní propadáky. Nakonec tam skončil i nechvalně proslulý seriál Eliška a Damián. Čtěte také: Televize Nova oznámila parádní novinky. Diváci si sednou na zadek, tohle tady ještě nebylo Budoucnost Zdeňka Pohlreicha na televizních obrazovkách je tedy ve hvězdách. Měl by sice připravovat novou sérii Ano, šéfe, ale podle mnohých už je příliš vyčpělý a do natáčení nedává zdaleka všechno. Pokud i pokračování tohoto oblíbeného pořadu skončí propadákem, asi to bude definitivní konečná. Foto: TV Prima [...]
Jde o krásný příklad toho, jak dnešní svět funguje. Když se už před pár lety objevily obavy z toho, že by státy mohly začít zakazovat mimo jiné i spalování dřeva v krbech a kotlích, bylo to odmítáno jako šíření mylných a zavádějících informací. Tehdy ochránci klimatu ještě hráli jiné hry a na tyto věci se teprve mělo dostat. V takovém případě používají taktiku, že nic takového se nestane. Už se to rozjelo Začne se to dít až ve chvíli, kdy se to schválí. Zřejmě až potom o tom lidé mohou mluvit jako o reálné hrozbě. Jde o zajímavou taktiku, jelikož v podstatě znemožňuje vést diskuzi předtím, než už se něco reálně stane. Přesně to se teď odehrálo v případě zákazu krbů, kamen a kotlů na dřevo. Zákazová mašinerie se zjevně rozjela a ve Skotsku došlo právě k tomu, čeho se lidé obávali. Podle nově platného zákona už si nemohou nainstalovat nové krby a další zařízení na spalování dřeva. Je přitom jen otázkou času, kdy podobný zákaz přijde i do dalších zemí. Ostatně, třeba v Německu již začali s omezováním starších krbů, které nutí jejich majitele vyměnit nebo nákladně upravit, aby splňovaly nové emisní normy. Jenže za rok nebo za pár let může přijít úplný zákaz. Zajímavé je, že ve Skotsku pro nové domy zakázaly mimo jiné i vytápění plynovými kotly a pochopitelně i dřevem. Náhradou mají být výhradně tepelná čerpadla a solární panely s bateriemi, které umožní uchovávat elektřinu. Ve druhém případě ale kritici zmiňují, že zrovna tato země není z hlediska slunečního svitu zrovna tím pravým ořechovým. Poslední možnost Lidé už se tam ostatně začali ozývat. “Zákaz krbů a kamen na dřevo se pro nás rovná katastrofě. Jsou klíčovou součástí naší strategie nulových emisí k roku 2030. Jde o praktické a levné řešení v porovnání s tepelnými čerpadly. Poskytují teplou vodu v zimě, když toho solární energie není schopna. Navíc těžba dřeva poskytuje levné palivo a pracovní místa,” uvedl dle deníku The Herald jeden z tamních občanů. Čtěte také: Topíte tepelným čerpadlem? Stejně budete platit i za plyn, rozhodl úřad Poslední nadějí je jakási klička, kterou zákon obsahuje, snad aby si jeho tvůrci zajistili určitá zadní vrátka. Jde o to, že topení na dřevo může být teoreticky použito v rámci “nouzového vytápění”. Tedy tehdy, když se například tepelné čerpadlo rozbije. To by však předpokládalo přítomnost takového zařízení v domě. Česká spořitelna oznámila změny. Lidé už toho mají plné zuby. Neuvěříte, co se tam děje Foto: Shutterstock [...]
Už před časem nejrůznější odborníci informovali o tom, že velký rozmach chytrých spotřebičů v domácnostech může způsobit nemalé problémy. Dnes mají lidé doma chytré lednice nebo televizory, jejichž zabezpečení však nevěnují dostatek pozornosti nejen oni sami, ale bohužel ani jejich výrobci. Problémová televize Zatímco v případě počítače nebo mobilního telefonu si uvědomujeme, že musíme být opatrní, pokud jde třeba o různé bezpečnostní záplaty, u běžných zařízení v domácnosti to tak nevnímáme. Jenže i v podobě televize má dnes většina Čechů doma přístroj, přes který mohou být velmi jednoduše napadeni. Že nejde o žádnou teoretickou hrozbu, dokládá teď případ televizorů značky LG, jejichž majitelé jsou ve velkém ohrožení. Jde až o 92 tisíc domácností, které tyto televize mají. Spousta z nich je i v České republice, takže byste měli zpozornět. Společnost Bitdefender totiž varovala před zranitelností operačního systému WebOS ve verzích 4 až 7, který tyto televize pohání a dělá z nich takzvaně “chytré”. Ukázalo se, že přes nejrůznější závady v tomto systému je možné do televizní proniknout a získat nad nimi faktickou kontrolu. Neaktuální software dnes běží na více než devadesáti tisících těchto televizí. Jde o tyto případy: WebOS 4.9.7 až 5.30.40 – LG43UM7000PLA WebOS 04.50.51 až 5.5.0 – OLED55CXPUA WebOS 0.36.50 až 6.3.3-442 – OLED48C1PUB WebOS 03.33.85 až 7.3.1-43 – OLED55A23LA Výrobce zaspal Problém přiživila i samotná společnost LG, která byla na problém upozorněna už v listopadu loňského roku. Zjevně ho ale brala na lehkou váhu, kdy si pravděpodobně říkala, že systémová díra v televizích zase tolik nehoří. Příslušnou záplatu vydala tedy až v březnu tohoto roku. Čtěte také: Česká televize rozzuřila diváky. Provedla změnu, která jimi otřásla Jenže se narazilo na další problém. Majitelé televizí si operační systém na nich aktualizují jen málokdy, jelikož mají obavy z toho, aby se jim například nerozházelo nastavení. Pokud jim vše funguje tak, jak má, nemají důvod k aktualizaci. Tím však sami sebe vystavují nebezpečí a tomu, že nad jejich televizí převezme kontrolu někdo jiný a bude tak s nimi uprostřed jejich obývacího pokoje. Pakliže potom máte takovou televizi připojenou do domácí sítě, může dojít i k tomu, že se dostane do dalších připojeních zařízení. Foto: Shutterstock [...]

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *