Hokejová Sparta má trable v brankovišti. Současné jedničce se nedaří, hrozí výměna stráží

File:Alexander Salak.jpg” by MAZAKER is licensed under CC BY-SA 4.0 / Původní fotografie byla upravena oříznutím a změnou velikosti

Zatímco během minulého měsíce předváděl naprosto senzační výkony a výrazně přispěl k tomu, že HC Sparta Praha dlouhou dobu vévodila průběžné tabulce hokejové Extraligy, únor jej bohužel nezastihl v ideálním rozpoložení. Matěj Machovský jakoby zapomněl všechny dřívější kouzelnické triky, které mu navzdory obrovské konkurenci zajistily právoplatné místo mezi třemi tyčemi. Dvakrát během posledních deseti dnů nedobrovolně přenechával zápas svému slavnému kolegovi a bezprostředně před vrcholem právě probíhající sezóny tudíž reálně hrozí, že výsostné postavení ztratí. Zkušený Alexander Salák evidentně vycítil šanci, svá poslední vystoupení okořenil kvalitními výkony a trenérům tak pořádně zamotal hlavu. Poslouží snad holešovickému mužstvu coby nová brankářská jednička?

Matěj Machovský přepálil start, nyní mu bohužel dochází palivo

Sedmadvacetiletý hokejový brankář Matěj Machovský byl ústřední postavou strhující lednové jízdy, zásluhou které HC Sparta Praha vystoupala až na vrchol průběžné extraligové tabulky. Zkušený opavský odchovanec zaznamenal fascinující individuální statistiky, vychytal tři čistá konta v poměrně krátkém časovém horizontu a většina skalních fanoušků jej oprávněně vynášela do nebeských výšin. Únorové soutěžní zápasy nicméně doposud nabídly naprosto odlišnou podívanou. Někdejší mládežnický reprezentant úplně ztratil dřívější formu, dosáhl jediného vítězství a z ledové plochy se hned třikrát poroučel předčasně. Pokaždé tak navíc učinil už během úvodních minut.

Prostory holešovického brankoviště navzdory donedávna jasně rozděleným rolím ukořistil zkušený Alexander Salák, který nečekanou šanci zazářit okamžitě chytil za pačesy. Čtyřiatřicetiletý strážce svatyně s bohatými zahraničními zkušenostmi odchytal celkem devět zápasů, dosáhl tří důležitých výher a procentuální úspěšnosti zákroků dalece přesahující magickou hranici 93. V kuloárech proto logicky zaznívá otázka, zda-li nenastala správná chvíle ke změně stráží.

Vyřazovací fáze soutěže se proklatě blíží, potenciální změna musí nastat ihned

Přestože Matěj Machovský rozhodně nepředstavuje hlavní důvod, proč HC Sparta Praha během úvodního dějství tolikrát inkasovala, faktem bohužel zůstává, že výměna brankáře ve většině případů slavila úspěch. Alexander Salák už dvakrát dosáhl senzačního obratu poté, co jeho mladší kolega frustrovaně opouštěl kluziště. Vyhrával, i když nastoupil od začátku. Pokud realizační štáb tradičního pražského klubu reálně uvažuje o novém rozložení sil, musí se rozhodnout brzy. Vyřazovací fáze české nejvyšší hokejové soutěže totiž neodvratně klepe na dveře a až přijde, bude potřeba mít jasně stanovený plán.

V útrobách holešovického mužstva navzdory výše zmíněným argumentům pravděpodobně panuje klid. Trenéři Miloslav Hořava ani Josef Jandač údajně neplánují žádné změny, pročež může Machovský alespoň prozatím zůstat klidný. Šikovný gólman se evidentně těší také upřímné podpoře spoluhráčů, což dokládá čtvrteční rozhovor Ladislava Zikmunda. „Porážky rozhodně nejdou za ním, Machy nás v sezoně už tolikrát podržel, navíc se mu podařilo několikrát vychytat čisté konto. Věřím, že svoji formu brzy najde a bude nás opět táhnout. Machymu musíme jednoznačně víc pomáhat, abychom mu práci v brankovišti co nejvíce usnadnili,“ uvedl pětadvacetiletý útočník prostřednictvím oficiálního klubového webu.

David Břach

Sportovní nadšenec a milovník psaného slova.

4 komentáře: „Hokejová Sparta má trable v brankovišti. Současné jedničce se nedaří, hrozí výměna stráží

 • 27 února, 2021 (8:07 pm)
  Trvalý odkaz

  Houpavé výsledky hovoří.Je zvláštní,že dokáží porazit Třinec,aby vzápětí byli biti od Olomouce a Litvínova.Buď zápasy podcenili,nebo je prostě prodávají.Takovéhle houpačky ve výkonech nejsou normální a nelze je omluvit špatnou formou brankáře.Mají druhého golmana,který je v současnosti lepší Machovského a trenéři stále lpí na Machovském.Připomínají mi fotbalovou Spartu a Heču s Nitou!

  Reagovat
 • 28 února, 2021 (8:11 am)
  Trvalý odkaz

  Bohužel Machovský neunesl přítomnost Saláka.To se ale některým sportovcům stává.Neunesou v hlavě konkurenci a čím víc se snaží,tím je to horší.Přejme si i jemu ať přijdou lepší časy.

  Reagovat
 • 28 února, 2021 (8:22 am)
  Trvalý odkaz

  Machovsky nemá vůbec formu za některé góly sice nemohl ale taky nechxtne nic na vic jednička musí být Salak dobře že ho podepsali nevím čím to je ale Sparta už má několik sezon po sobě problém s brankáři.

  Reagovat
 • 28 února, 2021 (8:22 am)
  Trvalý odkaz

  Machovsky Salak oba brankárí jsou výborní. Co se tycé prodanejch zápasú.Třinec měl také šnúru proher.je to všude stejný.ješté za majitele Břízi zápasú Sparta Hradec.sparta vyhrávala v Hradci a Hradec zas na sparté.to je náhoda.😂🤣😂🤣

  Reagovat

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.