Coutinho v Bayernu nejspíš skončí, cesta do Newcastlu je volná

“File:Russia-Brazil 2018 (14).jpg” by Дмитрий Садовников is licensed under CC BY-SA 3.0

Bayern Mnichov nakonec neuplatnil opci na brazilského záložníka Philippe Coutinha. Oněch 120 milionů eur bylo pro německého giganta postiženého pandemií koronaviru jednoduše příliš velké sousto. Ačkoli šéf klubu Karl-Heinz Rummenigge zdůraznil, že hráčův odchod ještě není definitivně stvrzený, všechny okolnosti tomu napovídají. Do hry tak může oficiálně vstoupit Newcastle United FC, jenž hodlá s novým a nesmírně bohatým majitelem v zádech utvořit tým překypující hvězdami.

Coutinho zůstal daleko za očekáváním

Rodák z Rio de Janeira patří k nejdražším hráčům současnosti a proto se od něj samozřejmě očekávají nadstandardní výkony. Během hostování v Bayernu Mnichov ovšem fanoušky ani vedení klubu o svých kvalitách nedokázal přesvědčit. Dal sice osm branek ve dvaadvaceti ligových zápasech, jinak ale víceméně tápal a kvůli operaci kotníku navíc nenaskočil ani do restartované sezóny. Není divu, že německý gigant neuplatnil opci na téměř tři miliardy korun, které by šly v době krize využít mnohem efektivněji.

Velký šéf Karl-Heinz Rummenigge sice nevyloučil, že by spolupráce mezi klubem a hráčem mohla pokračovat i nadále, na druhou stranu ale ani nepředstavil návrh, za jakých podmínek se Bayern s Barcelonou dohodne. V kuloárech se nyní začíná hlasitě hovořit o tom, že Philippe Coutinho nejspíš zamíří zpátky na britské ostrovy. Liverpool se však jeho cílovou stanicí nestane.

Newcastle United čeká renesance

“File:James Mattis with Mohammad bin Salman in Washington – 2018 (39146509160).jpg” by Navy Mass Communication Specialist 1st Class Kathryn E. Holm is licensed under CC BY 2.0

Většině z vás určitě neuteklo, že Newcastle United se stal objektem zájmu saúdskoarabského korunního prince Mohameda bin Salmána a jeho investiční skupiny. I když s tímto odkupem mnozí nesouhlasili, prodej nakonec přeci jen dostal zelenou. Z toho plyne, že tradiční anglický klub čekají velké změny. Bohatý majitel se totiž určitě nespokojí s horší polovinou tabulky Premier League a za úspěch ochotně zaplatí úplně cokoliv.

Nejprve se zaměří na hvězdného útočníka Garetha Balea, který se léta touží vymanit z područí Realu Madrid. Další na řadu pak podle zahraničních médií přijde právě zmíněný Philippe Coutinho, jemuž pšenka nepokvete v Barceloně a ani Bayernu Mnichov. Platí tedy staré přísloví, že když se dva perou, třetí se směje. Nebo je to snad naopak? Sedmadvacetiletý Brazilec se po odchodu z Liverpoolu víceméně trápí a velké předpoklady zatím nepotvrdil.

David Břach

Sportovní nadšenec a zarytý milovník psaného slova.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.