Čeští brankáři, kterým se za hranicemi rodné vlasti momentálně vůbec nedaří

By Вячеслав Евдокимов, CC BY-SA 3.0, zdroj: Wikipedia Commons / Původní fotografie byla upravena oříznutím a změnou velikosti

Česká fotbalová škola disponuje mnoha talentovanými odchovanci, kteří se navzdory obrovské konkurenci dokázali prosadit dokonce i za hranicemi rodné vlasti. Přízni vyhlášených evropských klubů se dlouhodobě těší především brankáři. Petr Čech, Pavel Srniček, Jan Stejskal nebo Luděk Mikloško v cizině zanechali opravdu výraznou stopu. Jak si vedou zástupci současné generace tuzemských strážců svatyně? Minimálně tři šikovní borci aktuálně neprožívají příliš radostné období.

Matouš Trmal

Přibližně v polovině roku 2020 překvapivě opustil mateřské Slovácko, načež zamířil vstříc portugalské nejvyšší fotbalové soutěži. Dvaadvacetiletý Matouš Trmal se formou pětiletého kontraktu upsal klubu Vitória SC, kde chtěl okamžitě zabojovat o základní sestavu. Namísto sbírání cenných zkušeností však zatím neustále zahřívá jen studenou lavičku náhradníků. Přestože si tamní realizační štáb údajně nemůže vynachválit hráčům přístup k tréninkovému procesu, smutným faktem bohužel zůstává, že kariéra mládežnického reprezentanta už několik měsíců nebezpečně stagnuje.

Tomáš Koubek

Pravidelné herní praxe se naneštěstí nedostává ani osmadvacetiletému odchovanci královehradecké fotbalové školy. Přestože už se německá Bundesliga plynule přehoupla do druhého dějství, Tomáš Koubek během právě probíhající sezóny stále neodehrál jediné soutěžní utkání. Mnohonásobný reprezentant České republiky navzdory nesporným kvalitám pouze vysedává mezi náhradníky, což pochopitelně nevítá s nadšením. Nadcházející letní přestupové okénko tak pravděpodobně využije k hledání nového angažmá nebo přinejmenším zajímavého hostování.

Tomáš Vaclík

Spokojeností rozhodně nehýří ani Tomáš Vaclík. Jednatřicetiletý odchovanec ostravské fotbalové školy po dvou úspěšných sezónách v barvách španělské Sevilly nečekaně ztratil důvěru hlavního trenéra, pročež momentálně nastupuje opravdu sporadicky. Sezónu 2020/2021 doposud ovlivnil pouze pěti soutěžními starty, zbytek času strávil na lavičce. Trojnásobný mistr švýcarské nejvyšší ligy si určitě zaslouží mnohem víc. A pokud mu lepší podmínky nenabídne Sevilla, může zkusit štěstí kdekoli jinde. Během nadcházejícího léta se totiž oficiálně zařadí mezi volné hráče.

David Břach

Sportovní nadšenec a milovník psaného slova.

4 komentáře: „Čeští brankáři, kterým se za hranicemi rodné vlasti momentálně vůbec nedaří

 • 27 ledna, 2021 (7:21 pm)
  Trvalý odkaz

  Koubek byl protěžovaná lama, už když chytal za U19. Jeho minely z namachrovanosti jsou legendární.
  Vaclík a jeho slepičí nohy bohužel dojel na to, že kouč Sevilly je bývalý gólman, takže brzo pochopil, že jen s výborným reflexem a s rychlostí v soubojích jeden na jednoho moc úspěchů neudělají. Jeho neschopnost chytat střely z větší až velké vzdálenosti je taky světově známá. Viz. domácí Euro U19 v roce 2008.

  Reagovat
  • 29 ledna, 2021 (10:47 am)
   Trvalý odkaz

   Oba brankáři- Václík i Koubek mají společného jmenovatele- oba odešli do zahraničního angažmá ze Sparty.

   Reagovat
 • 29 ledna, 2021 (10:44 am)
  Trvalý odkaz

  A jedno mají společné- jak Vaclík tak i Koubek šli do zahraničního angažmá ze Sparty.

  Reagovat
 • 29 ledna, 2021 (10:48 am)
  Trvalý odkaz

  Oba brankáři- Václík i Koubek mají společného jmenovatele- oba odešli do zahraničního angažmá ze Sparty.

  Reagovat

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.