23/04/2024

Ilustrační fotografie: Pixabay.com

Středeční dohrávka devátého kola nabídla řadu nepříliš fotbalových momentů. Finální hromadnou strkanici provázely rasistické poznámky z hlediště, jimiž se vedení ostravského Baníku intenzivně zabývá.
Ilustrační fotografie: Pixabay.com

Středeční prvoligová dohrávka devátého kola mezi ostravským Baníkem a libereckým Slovanem nabídla hubené vítězství domácího mužstva, ale také celou řadu nepříliš fotbalových momentů. Extrémně vyhrocený závěr utkání obsahoval naprosto všechno. Odehrála se hromadná strkanice, došlo na červenou kartu a bohužel nechyběly ani rasistické urážky vůči hostujícímu záložníkovi, který vinou dvou hrubých zákroků odcházel předčasně do sprch. Hostitelské mužstvo prostřednictvím sociálních sítí vyjádřilo lítost, projevy nesnášenlivosti striktně odsoudilo a zároveň přislíbilo brzkou identifikaci viníka.

Prázdným ostravským stadionem se rozezněly urážky toho nejhrubšího zrna

Protože koronavirová bezpečnostní pravidla nadále zapovídají fyzickou přítomnost diváků na sportovních stadionech, žádná nepřístojnost zachycená televizní technikou se uším pozorného diváka samozřejmě nevyhne. Důkazem za všechny budiž středeční prvoligová dohrávka devátého kola. FC Baník Ostrava v prostředí domácího svatostánku přivítal FC Slovan Liberec, což předem zaručovalo zajímavou a urputnou podívanou. Předpovědi skutečně nelhaly. Navzdory vcelku kvalitním výkonům na obou stranách totiž vynikaly zejména nepříliš fotbalové momenty.

Bitva tradičních českých klubů nabídla celou řadu emočně vyhrocených situací, které četnými chybami částečně podporoval také hlavní rozhodčí Pavel Julínek. Pomyslnou třešničkou na dortu se stala hromadná strkanice v závěrečných minutách, jíž odstartoval tvrdý zákrok hostujícího záložníka. Jhon Mosquera nepochopitelně atakoval Ondřeje Šašinku, načež si bez váhání podal ještě Filipa Kaloče. Sudí dvěma žlutými kartami (poměrně zvláštní způsob řešení) rozhodl, že třicetiletý Kolumbijec zamíří předčasně do sprch.

Bránit čest postižených spoluhráčů se vydalo hned několik mužů v bílém trikotu a přímá reakce překvapivě zazněla také ze zákulisí. Neznámý muž v bezprostřední blízkosti televizních mikrofonů vyřkl několik vulgárních a rasistických poznámek, které se ani nesluší reprodukovat. Liberecký Slovan se vůči nim pochopitelně ohradil. Skrze sociální síť Twitter uvedl, že nenávist toho nejhrubšího zrna na fotbalové stadiony rozhodně nepatří.

Vedení ostravského klubu hledá viníka, do Liberce vyslalo upřímnou omluvu

Vedení klubu FC Baník Ostrava nenechalo libereckou stížnost bez odezvy. Prostřednictvím sociálních sítí protistranu ubezpečilo, že urychleně sjedná nápravu. Zároveň vyjádřilo také upřímnou lítost. „Baník Ostrava se omlouvá za výlev rasismu, který dnes zazněl v závěru utkání na adresu Jhona Mosquery. Odmítáme jakékoliv projevy xenofobie či rasismu. S vlastníkem stadionu řešíme identifikaci viníka na základě videozáznamů. Jhonu Mosquerovi i libereckému Slovanu se omlouváme,“ uvedli zástupci mužstva, které zásluhou přesné trefy Tomáše Zajíce nakonec zvítězilo.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *