24/06/2024

"File:José Mourinho in Kyiv, October 2015.jpg" by Aleksandr Osipov is licensed under CC BY-SA 2.0 / Původní fotografie byla upravena oříznutím a změnou velikosti

Bezprostředně poté, co legendární Frank Lampard opustil teplé místečko ve vedení londýnské Chelsea FC, se k události vyjádřila řada jeho neméně kolegů. Ti se za odvolaného kouče hromadně postavili.

Bezprostředně poté, co legendární Frank Lampard definitivně opustil teplé místečko ve vedení londýnské Chelsea FC, se k události vyjádřila řada jeho neméně významných kolegů. Ti se na stranu odvolaného trenéra hromadně postavili. O koho konkrétně jde? Ze seznamu slavných osobností vyčnívá především čtveřice José Mourinho, Steven Gerrard, Brendan Rodgers a Josep Guardiola.

Guardiola rozhodnutí klubu respektuje, s Lampardem chce brzy zajít do restaurace

Když londýnská Chelsea FC prostřednictvím oficiálních webových stránek oznámila, že osmnáctiměsíční spolupráce s klubovou legendou Frankem Lampardem coby hlavním koučem definitivně skončila, veřejný komentář mezi prvními poskytl Josep Guardiola. Padesátiletý španělský kouč doposud nezažil hořkost vyhazovu, všechna svá dosavadní působiště opouštěl zcela dobrovolně a navíc zásluhou jiných zajímavých nabídek. Držitel mnoha cenných trofejích napříč významnými evropskými soutěžemi promluvil o kruté realitě moderního sportu.

„Lidé často hovoří o dlouhodobých projektech a jasně stanovené filozofii. To je v moderním fotbale bohužel neexistuje. Buď budeš vítězit, nebo tě nahradí někým jiným. Rozhodnutí Chelsea samozřejmě respektuji, ale doufám, že Franka brzy uvidím a až skončí uzávěra, zajdeme společně do restaurace na večeři,“ uvedl slavný rodák ze Santpedor během pondělní tiskové konference.

Vzhledem k historii Blues to nebylo překvapení, říká Steven Gerrard

“File:Steven Gerrard in 2014.jpg” by Biser Todorov is licensed under CC BY-SA 4.0 / Původní fotografie byla upravena oříznutím a změnou velikosti

Mediální vyjádření k očekávanému vyhazovu Franka Lamparda poskytl také Steven Gerrard. Bývalý fotbalový záložník, několikanásobný anglický reprezentant a také dlouholetý kapitán klubu Liverpool FC se po skončení aktivní hráčské kariéry stejně jako výše zmíněný kolega chopil nových profesních výzev. Momentálně sbírá první trenérské zkušenosti v barvách tradičního skotského celku Rangers FC a události, které otřásly anglickým fotbalovým prostředím, mu pochopitelně neunikly.

„Frank Lampard je mým přítelem a zároveň člověkem, kterého si nesmírně vážím. Jak ho znám, určitě se brzy oklepe a vrátí zpátky. Volný čas mezitím věnuje své rodině. Moc mě jeho předčasný konec mrzí, o víkendu přitom všechno vypadalo nadějně. Podrobnosti ale ohledně vztahů uvnitř klubu ale samozřejmě neznám. Doufal jsem, že Chelsea využije příležitost a trenéra v těžké chvíli podrží, nakonec ale bohužel udělala to, co udělala. S ohledem na klubovou historii to ostatně nebylo žádným překvapením,“ pozastavila se čtyřicetiletá legenda nad zvláštní klubovou politikou Chelsea.

José Mourinho hovořil o brutalitě moderního fotbalu

Štiplavou poznámku výše zmíněného Stevena Gerrarda může José Mourinho potvrdit z první ruky. Fenomenální portugalský trenér na lavičce Blues působil opakovaně, v obou případech se nicméně loučil předčasně. Od vyhazovu jej neuchránila ani celá řada významných trofejí. Lamparda si pochopitelně pamatuje z dob společného působení v útrobách hlavního města, pročež mu pohled na jeho nynější pád nečiní vůbec žádnou radost.

„Samozřejmě mě opravdu mrzí, když kolega ztratí práci. Frank navíc není jen pouhý kolega. Je člověkem, který výrazně ovlivnil mou dosavadní kariéru, takže s ním nyní plně soucítím. Tohle je bohužel brutalita fotbalu, zejména brutalita moderního fotbalu. Když se stanete manažerem slavného klubu, musíte dopředu počítat s možností, že k něčemu takovému jednou dojde,“ pronesl vysloužilý záložník bezprostředně po pondělním vítězství v rámci FA Cupu.

Brendan Rodgers míní, že Lampard na lavičce Chelsea potřeboval víc čas

“Brendan Rodgers” by runtodaylight is licensed under CC BY-SA 2.0 / Původní fotografie byla upravena oříznutím a změnou velikosti

Poměrně obsáhlý komentář zahraničním médiím poskytl také osmačtyřicetiletý Brendan Rodgers, který v současné době vévodí lavičce anglického klubu Leicester City a má tudíž lví podíl na jeho vynikajícím průběžném umístění v tabulce slavné Premier League. Odvolanému kouči Chelsea FC vyjádřil někdejší irský fotbalista hlubokou podporu. „Velmi mě jeho odvolání mrzí. Když se podívám na soupisku Chelsea, vidím řadu mladých hráčů a také fotbalistů, kteří teprve musejí adaptovat na anglické prostředí. Tým potřebuje čas, ten mu ale bohužel nikdo nedopřál,“ sdělil bývalý trenér Liverpoolu, Rangers nebo Watfordu zahraničním médiím. „Frank vzal práci, kterou ve skutečnosti nemohl odmítnout, i když neměl mnoho zkušeností. V minulé sezóně odvedl skvělou práci. Letošní výsledky sice nebyly takové, jaké si vedení klubu představovalo, stojím si ale za tím, že potřeboval čas.“

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *