23/04/2024

By Tadeáš Bednarz - Own work, CC BY-SA 4.0, https://commons.wikimedia.org/w/index.php?curid=79924142 / Původní fotografie byla upravena oříznutím a změnou velikosti

Světla zhasla, opona spadla. Přestupové období v elitních evropských soutěžích je oficiálně u konce. Mezi ně se řadí i česká Fortuna liga, která na poslední chvíli zažila několika zajímavých podpisů.
By Tadeáš Bednarz – Own work, CC BY-SA 4.0, zdroj: Wikipedia Commons / Původní fotografie byla upravena oříznutím a změnou velikosti

Světla zhasla, opona spadla a divadlo dočasně zavírá brány. Přestupové období v elitních evropských soutěžích, mezi které se pochopitelně řadí i česká Fortuna liga, je oficiálně u konce. Poslední hodiny před “závěrečným hvizdem” ovšem tradičně přinesly několik zajímavých transferů. Kdo se těsně před cílovou rovinkou upsal tuzemským fotbalovým klubům? To si rozebereme v následujících řádcích.

Michal Sadílek (FC Slovan Liberec)

Liberecký Slovan pronikl do základní skupiny Evropské ligy a krátce před jejím startem proto přivedl výraznou posilu do středu hřiště, kde se dlouhodobě potýká s personálními obtížemi. Na roční hostování z nizozemského klubu PSV Eindhoven přichází záložník Michal Sadílek, který se zpátky do České republiky vrací po pěti letech. Už jako mladík totiž opustil sukně takřka mateřského Slovácka a vydal se sbírat zkušenosti do zahraničí. Protože ale ve svých jednadvaceti letech nedostává tolik prostoru, kolik by si představoval, vnímá spojení s Libercem jako zásadní krok kupředu. Pokud se navíc rozehraje do skvělé formy, může si jej holandský zaměstnavatel po půl roce stáhnout zpátky pod svá křídla.

Pieter Langedijk (FK Pardubice)

V nizozemském fotbalovém prostředí ještě na malou chvíli zůstaneme. Zajímavou posilu zde totiž ulovil také nováček Fortuna ligy. Vedení klubu FK Pardubice angažovalo talentovaného Pietera Langedijka. Šestadvacetiletý útočník dříve patřil na soupisku týmů jako Sparta Rotterdam nebo RKC Waalwijk, vytoužený start mezi elitou si ale nepřipsal. Poslední sezónu a půl brázdil druhou nejvyšší domácí soutěž v barvách FC Oss. Východočeský tým jej získal coby volného hráče. Smluvní délka spolupráce zatím zůstává zahalena rouškou tajemství.

David Pavelka (AC Sparta Praha)

Několikaměsíční spekulace nakonec opravdu vzaly za své. Devětadvacetiletý reprezentační záložník David Pavelka posílil mateřskou Spartu, kde hodlá napodruhé zanechat mnohem výraznější stopu. V minulosti totiž nedokázal proniknout do základní sestavy a většinu času nastupoval za tamní rezervu. Někdejší opora libereckého Slovanu či tureckého klubu Kasımpaşa SK to ale stejně jako před osmi lety nebude mít jednoduché. Kvalitních záložníků má letenský celek poměrně dost a každý by chtěl pochopitelně odehrát co největší množství soutěžních zápasů. Uvidíme, koho čeká důvěra trenéra a kdo si naopak vytáhne černého Petra.

José Mena Rodríguez (FC Baník Ostrava)

Aktivitou bezprostředně před uzávěrkou přestupového období hýřil také ostravský Baník, který získal výraznou posilu ze španělského klubu Sevilla FC. Dvaadvacetiletý ofenzivní záložník José Mena Rodríguez se pyšní dvěma starty v Evropské lize, většinu času ale strávil v barvách rezervního týmu. Hráčův přesun na území České republiky údajně posvětil i reprezentační brankář Tomáš Vaclík, jenž Baníku poskytl kladnou “recenzi”.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *