23/04/2024

File:Sulcp.jpg by Patourek is licensed under CC BY-SA 4.0 / Původní fotografie byla upravena oříznutím a změnou velikosti

Poučit se, zapomenout a začít znovu. FC Viktoria Plzeň odstartovala zimní přípravu, do které se zapojí odkoupený brankář, dva navrátilci z hostování a také stejný počet dosavadních "béčkařů".
By Patourek – Own work, CC BY-SA 4.0, zdroj: Wikipedia Commons / Původní fotografie byla upravena oříznutím a změnou velikosti

Poučit se, zapomenout a začít znovu. FC Viktoria Plzeň odstartovala zimní přípravu, do níž se kromě nepříliš překvapivých stálic oficiálně zapojili také dva talentovaní navrátilci z českobudějovického hostování nebo stejný počet dosavadních “béčkařů”. Aby toho nebylo málo, podepsalo vedení západočeského mužstva rovněž šikovného strážce svatyně, kterého zatím (ne)využívalo jen formou dočasné zápůjčky. S čím konkrétně staronové tváře přicházejí a jaké mají šance uspět? Na to se detailněji podíváme prostřednictvím následujících řádků.

Jindřich Staněk

Své západočeské hostování okořenil pouze dvěma soutěžními zápasy, přesto ovšem vedení klubu FC Viktoria Plzeň bezprostředně před startem zimní přípravy využilo opci a získalo tak českobudějovického brankáře Jindřicha Staňka natrvalo. Čtyřiadvacetiletý odchovanec pražské Sparty a zároveň někdejší mládežnický reprezentant doposud jen leštil střídačku a trpělivě sledoval, jak funkci gólmanské jedničky zastává zkušenější Aleš Hruška. V závěrečném podzimním ligovém utkání proti Slavii se ovšem konečně postavil mezi tři tyče a jelikož předvedl několik zajímavých zákroků, rozhodně není vyloučeno, že na jaře dostane mnohem více prostoru.

Pavel Šulc

Přestože dvacetiletý záložník Pavel Šulc jednoznačně patří mezi nejvýraznější mládežnické absolventy plzeňské fotbalové školy, na první velkou příležitost v barvách mateřského klubu teprve čeká. Jeho profesionální sportovní kariéru doposud tvořila pouze více či méně povedená hostování. Naposledy se snažil proniknout do základní sestavy Českých Budějovic, povedený rozjezd mu ovšem pokazilo nepříjemné zranění. Zimní přípravu stráví karlovarský rodák již tradičně na západě Čech. Přesvědčí tentokrát hlavního trenéra Adriána Guľu o svých nesporných kvalitách? Talentovaný fotbalista hýří sebevědomím a přirozeným optimismem, konečný verdikt se vzhledem ke zkrácené přestávce dozvíme velice brzy.

Lukáš Matějka

O přízeň plzeňského realizačního štábu kromě výše zmíněného Pavla Šulce bojuje také další šikovný fotbalista dočasně působící ve službách českobudějovického Dynama. Třiadvacetiletý útočník Lukáš Matějka během uplynulého podzimu zaznamenal jediný přesný zásah do soupeřovy svatyně, čímž ani zdaleka nevyrovnal osobní rekord z ročníku 2019/2020. Tehdy za druholigové Ústí nad Labem nasázel úctyhodných šestnáct branek. Západočeské mužstvo vnímá obrovský potenciál, kterým byl mladík obdařen. Otázkou ovšem zůstává, jestli to pro zásadní kariérní posun momentálně stačí.

Josef Koželuh

Prošel plzeňskou mládežnickou přípravkou a několik soutěžních zápasů odehrál rovněž v seniorském rezervním týmu. Teprve osmnáctiletý pravý obránce Josef Koželuh má mezi západočeskou elitou upřímně jen pramalou šanci uspět. Zkušenosti spojené se zimní přípravou hlavního mužstva nicméně bezesporu představují důležitou motivaci pro jeho nadcházející profesní roky.

Václav Míka

Josef Koželuh není jediným zástupcem rezervního týmu, kterého FC Viktoria Plzeň povolala k zimní přípravě tamního “Áčka”. Pod vedením slovenského lodivoda Adriána Guľy poctivě trénuje ještě dvacetiletý střední obránce Václav Míka, který v rámci ČFL doposud odehrál sedm ostrých duelů. Také jeho přítomnost je stejně jako v předchozím případě spíše motivačního charakteru.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *