23/05/2024

Zdroj fotografie: Pixabay.com

Chelsea FC utrpěla čtvrtou bolestivou porážku v krátkém časovém horizontu, pročež se nadále propadá průběžnou tabulkou Premier League. Zahraniční média spekulují, že zmar odnese trenér Frank Lampard.
Zdroj fotografie: Pixabay.com

Chelsea FC utrpěla čtvrtou bolestivou porážku v krátkém časovém horizontu, pročež se nadále propadá průběžnou tabulkou anglické Premier League. Jak z počínající výsledkové krize elegantně vybruslit a zároveň spasit zdánlivě ztracenou sezónu, která měla do hlavního města podle optimistických letních předpovědí navrátit mistrovské oslavy? Zahraniční média jako Sky Sports, The Sun, The Guardian nebo BBC spekulují, že důležitý elektrický impulz může představovat například výměna hlavního kouče. Frank Lampard však zatím vyvození osobní zodpovědnosti kategoricky odmítá a žádný výraznější tlak údajně také necítí.

Zahraniční média hromadně předpovídající Lampardův brzký pád

České elitní fotbalové kluby obvykle neodpouštějí ani sebemenší odchýlení od předem stanovených cílů, přičemž hlavu na špalek povětšinou pokládá hlavní trenér. Přestože zahraniční sportovní prostředí bývá zpravidla poněkud mírnější a méně ukvapené, někdy se pod pokličkou nahromadí obrovské množství frustrace a vy tak nějak tušíte, že pomyslný pohár trpělivosti jednoho dne zákonitě přeteče. Aktuální emoční rozpoložení uvnitř Chelsea FC je toho ostatně jasným důkazem. Prestižní anglická Premier League oficiálně vstoupila do druhého dějství a nutno podotknout, že náruživým fanouškům “Blues” bohužel příliš radosti nepřinesla.

Přestože měli svěřenci Franka Lamparda výhodu domácího stadionu, úvodní novoroční zápas proti Manchesteru City absolutně nezvládli. Zkušený soupeř si rychle vypracoval komfortní tříbrankové vedení, které v závěrečných minutách nastavení částečně korigoval Callum-Hudson Odoi. Konečný výsledek 1:3 ve prospěch hostujícího mužstva rozhodně není důvodem k oslavám, zvláštně když přihlédneme k nepříznivé bilanci, jež Londýňany momentálně “zdobí”. Během posledních šesti ligových utkání zaznamenali čtyři porážky, přehrát dokázali pouze městského rivala z West Hamu.

Nezdary a kolísavé výkony z pohledu hvězdně obsazeného týmu provázely prakticky celý podzim, takže na dočasnou ztrátu fotbalového štěstí se bohužel nelze vymlouvat. Dokonce i ty nejzarytější obdivovatelé dvaačtyřicetiletého lodivoda musejí střízlivě přiznat, že Chelsea pod jeho taktovkou navzdory rozsáhlým letním investicím zkrátka nevzkvétá. Zahraniční média dokonce předpovídají, že mise bývalého hvězdného záložníka neodvratně spěje ke konci.

Optimistické úvahy o mistrovském titulu byly evidentně předčasné

Když Chelsea FC během letního přestupového okénka doslova ignorovala dopady koronavirové krize a podnikala jeden nákladný odchod za druhým, stala se okamžitě horkým kandidátem na titul příštího šampiona anglické Premier League. Zvučná jména jako Timo Werner, Kai Havertz nebo Hakim Ziyech nicméně nenaplnila očekávání, dohromady ostatně doposud nastřílela pouze šest ligových branek. Hlavní ofenzivní motor mužstva neuvěřitelně tápe, čemuž bohužel odpovídá také postavení v tabulce. Londýňané s šestadvaceti body zaujímají průběžnou osmou příčku a elitní konkurenční kluby jim proto zákonitě unikají. Ačkoli zahraniční média vášnivě spekulují, kolik toho Frank Lampard na pozici hlavního kouče ještě ustojí, on sám žádný výraznější tlak údajně necítí.

„Zhruba před měsícem se lidí ptali, kdy podepíšu novou smlouvu. Teď budou naopak kolovat negativní zprávy, protože jsme v rušném období prohráli čtyři fotbalové zápasy. Tlak při vykonávání této profese zůstává konstantní, žádnou výraznější nejistotu momentálně necítím. Mým úkolem je pokračovat v práci a pomáhat hráčům,“ uvedl vysloužilý fotbalista prostřednictvím oficiálního klubového kanálu. „Bojujeme, abychom se dostali na úroveň konkurenčních klubů a víme, že to zabere nějaký čas. Mnoho našich mladíků postrádá zkušenosti, trápily nás ale také četná zranění. Proti Citizens ostatně poprvé hrála ofenzivní trojice Ziyech, Pulisic a Werner pohromadě.“

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *