13/10/2024

"File:Liam Boyce & Michael Krmenčík, CZE-NIR 2019-10-14.jpg" by Tadeáš Bednarz is licensed under CC BY-SA 4.0 / Původní fotografie byla upravena oříznutím a změnou velikosti

Hrošovský, Krmenčík a Chorý mají hodně společného. Všichni se živí jako profesionální fotbalisté a aktuálně kopou nejvyšší ligu v Belgii, zatímco dříve jejich služeb využíval klub FC Viktoria Plzeň.
By Tadeáš Bednarz – Own work, CC BY-SA 4.0, zdroj: Wikipedia Commons / Původní fotografie byla upravena oříznutím a změnou velikosti

Pánové, které vám prostřednictvím nadcházejících řádků představíme, mají navzdory zcela evidentním rozdílům hodně společného. Všichni tři se živí jako profesionální fotbalisté, aktuálně působí v belgické Jupiler Pro League a zhruba před rokem jejich služeb využívala FC Viktoria Plzeň. Západočeské mužstvo během právě probíhajícího podzimu herně i výsledkově tápe. Jak si vedou jeho někdejší opory na svých zahraničních misích?

Patrik Hrošovský (KRC Genk)

Obchodní trasu mezi plzeňskou Viktorií a nejvyšší belgickou fotbalovou soutěží odstartoval Patrik Hrošovský, jehož během letní přestupové pauzy v roce 2019 zlákala nabídka vyhlášeného klubu KRC Genk. Tam se slovenský defenzivní záložník neuvedl vůbec špatně. První sezónu okořenil jednadvaceti ligovými zápasy, dalších pět jich absolvoval v rámci prestižní Ligy mistrů. Když letos došlo ke změně realizačního štábu, zkušený fotbalista nějakou dobu zahříval jen lavičku náhradníků, pročež média hojně diskutovala o jeho případném návratu do Čech. Půdu pro přestup údajně připravovala Slavia, vytoužené posily se ale nakonec nedočkala. Rodák z Bojnice totiž opětovně pronikl do základní sestavy a navzdory krátkodobému výpadku herní praxe už zase odvádí velmi kvalitní výkony.

Michael Krmenčík (Club Brugge KV)

Belgické angažmá Michaela Krmenčíka zatím vyvolává smíšené pocity. Nejlepší střelec Fortuna ligy se do zahraničí přesunul během zimní přestupové pauzy, Bruggy za něj tehdy zaplatily úctyhodných 169 milionů korun. Na nové adrese se sedmadvacetiletý rodák z Kraslic dlouho hledal, trenér jeho slabé výkony omlouval markantním rozdílem mezi tamní a tuzemskou fotbalovou soutěží. K rychlejší aklimatizaci pochopitelně nepřispěla ani pandemie nového koronaviru, která Jupiler Pro League předčasně ukončila. Podzim zatím z pohledu českého reprezentanta vyznívá podstatně lépe, v kolonce osobních statistik už naštěstí nesvítí samé nuly. Zároveň si ovšem musíme přiznat, že ani tak nejsou tři góly a dvě asistence žádná sláva. Fotbalistově přínosu v zásadě odpovídá i počet odehraných minut, který zápas od zápasu kolísá.

Tomáš Chorý (SV Zulte-Waregem)

Tomáš Chorý se mezi českými fotbalovými fanoušky dlouhodobě netěšil dobré pověsti. Pětadvacetiletému útočníkovi lidé vyčítali především agresivní herní styl, kterým dosti nevybíravě “likvidoval” protihráče. Když tedy začátkem měsíce října odešel hledat štěstí směrem k belgickým hranicím, v očích kritiků se odrážela jistá úleva. Odchovanec olomoucké Sigmy zaujal vedení klubu SV Zulte-Waregem, které jej přivedlo formou hostování do konce sezóny. Jak první vystoupení naznačují, spolupráce může býti vzájemně prospěšná. Někdejší mládežnický reprezentant zatím ovlivnil šest zápasů, třikrát skóroval a jednu branku připravil týmovému kolegovi.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *