13/04/2024

Zdroj fotografie: Pixabay.com

Někdejší opory klubu FC Viktoria Plzeň se na nových adresách neskutečně trápí. Michael Krmenčík pravděpodobně opustí belgické Bruggy, Patrik Hrošovský je zas jednou nohou venku z konkurenčního Genku.
Zdroj fotografie: Pixabay.com

O tom, že přechod z tuzemské nejvyšší soutěže do některé z elitních evropských lig není vůbec jednoduchou záležitostí, se na vlastní kůži přesvědčili Michael Krmenčík a Patrik Hrošovský. Někdejší opory západočeského klubu FC Viktoria Plzeň se na svých belgických adresách neskutečně trápí a nejen zahraniční média proto spekulují, že v brzké době oba změní působiště. Zatímco vytáhlému útočníkovi možná hodí záchranné lano milovaná Viktoria, slovenský záložník je podle deníku iDnes.cz velice blízko přesunu ke konkurenční Slavii. Jak moc je ale tato dohoda reálná? Na to se podíváme v následujících řádcích.

Belgie je pro plzeňské fotbalosty zřejmě zakletá

Oba patřili k základní stavebním kamenům plzeňské mašiny na úspěch a svými kvalitními výkony přispěli ke třem mistrovským titulům (byť společně získali jen dva). Patrik Hrošovský zastával roli defenzivního záložníka a v tomto směru patřil k nejlepším hráčům celé Fortuna ligy, Michael Krmenčík se zase staral o střílení důležitých branek. Šikovný středopolař během loňského léta neodolal vábení belgického Genku a klub FC Viktoria Plzeň s těžkým srdcem opustil. Přibližně půl roku na to se Západočeši loučili také se svým dvorním útočníkem, jehož zlákaly konkurenční Bruggy.

Přestože Krmenčík i Hrošovský nyní hrají stejnou soutěž, na trávnících se prakticky neměli šanci střetnout. Prvně zmíněný stihl za osm dlouhých měsíců ovlivnit pouze šest soutěžních zápasů, navíc ani jednou nerozvlnil soupeřovu síť. V novém ročníku tamní Jupiler Pro League už provětrává kopačky jen sporadicky a média spekulují o jeho návratu do domovského prostředí. To rodák ze slovenského města Prievizda se na nové adrese sice uvedl poměrně slibně, odchod hlavního kouče však v kombinaci s totální změnou herní koncepce zapříčinil jeho strmý pád. Odchovanec klubu FK Baník Prievidza se během úvodních pěti zápasů nového ročníku nevešel ani na lavičku náhradníků, takže vyvstává otázka, proč si nepotřebné zboží zbytečně vydržovat.

Pro české kluby je Hrošovský příliš nákladnou investicí

Když do přestupových spekulací zabředneme o něco hlouběji, zjistíme, že opětovné spojení Michaela Krmenčíka a jeho staronového působiště zpochybní jen málokdo. Kolem Patrika Hrošovského se však rojí daleko více otázek než odpovědí. Dovolíme si s téměř stoprocentní jistotou tvrdit, že jeho angažmá v belgickém Genku skončí výrazně dříve, než bylo původně plánováno. Případný zájemce si ale údajně musí sáhnout velice hluboko do kapsy. Cena zkušeného záložníka se podle renomovaného portálu transfermarkt.com pohybuje kolem 105 milionů korun. Plzeňská Viktoria jej před rokem prodávala ještě o 25 milionů dráž. Vzhledem k těmto číslům se zdá nereálné, aby požadavky akceptoval některý z tuzemských klubů, byť podle zákulisních zdrojů jeví zájem Sparta, Slavia i výše zmíněná Plzeň. Pokud Genk zkrátka nesleví ze svých nároků, zůstane mu Hrošovský “na ocet”.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *