25/04/2024

By Rufus46 - Own work, CC BY-SA 3.0, https://commons.wikimedia.org/w/index.php?curid=57141811 / Původní fotografie byla upravena oříznutím a změnou velikosti

Katalánskou Barcelonu čeká pod vedením nového trenéra řada personálních změn. Mezi postradatelné hráče byl podle zahraničních médií zařazen i Arturo Vidal. Ten se do svého chlebodárce pořádně opřel.
By Rufus46 – Own work, CC BY-SA 3.0, zdroj: Wikipedia Commons / Původní fotografie byla upravena oříznutím a změnou velikosti

Od samého počátku bylo jasné, že katalánskou Barcelonu čeká pod vedením nového trenéra Ronalda Koemana řada personálních změn. Mezi postradatelné hráče se podle zahraničních médií zařadil i zkušený záložník Arturo Vidal. Ten svému současnému chlebodárci věnoval sladký “polibek na rozloučenou”, když během internetového rozhovoru s motivačním řečníkem Danielem Habifem prozradil, co všechno mu z hlediska fungování ostře kritizovaného klubu nevoní. Zejména pak lamentoval nad mediálními úniky informací, které jej prý v očích fanoušků i případných zájemců znehodnotily.

Ronald Koeman plánuje nové posily, ale také poměrně rozsáhlou čistku

Fotbalový záložník Arturo Vidal se pyšní velmi zajímavý životopisem, do něhož zařadil anabáze v prestižních klubech jako Bayer Leverkusen, Juventus Turín, Bayern Mnichov nebo naposledy FC Barcelona. Katalánský celek se s chilským rodákem domluvil na tříleté smlouvě, přesto však spolupráce pravděpodobně skončí o něco dříve, než se původně plánovalo. Tradiční klub to v posledních měsících nemá jednoduché. Neuspokojivé výsledky na domácí i evropské scéně zapříčinily vyhazov sportovního ředitele Abidala i hlavního kouče Setiéna, jehož pozici převzal Ronald Koeman.

Nizozemský lodivod má za úkol radikálně přestavět stávající kádr, přičemž hledání hvězdných posil není pochopitelně jedinou starostí, která mu přidělává vrásky na čele. Drahé nákupy totiž logicky vyžadují protiváhu. Seznam “postradatelných” už nějakou dobu koluje internetem, podle zahraničních médií se na něm objevil i výše zmíněný Arturo Vidal. Ten se během rozhovoru s motivačním řečníkem Danielem Habifem rozpovídal o věcech, které jej v Barceloně pálí nejvíce.

Zákulisní informace by neměly samovolně pronikat na veřejnost

Populární sportovec kupříkladu nechápe, proč informace o dostupnosti hráčů neustále unikají na veřejnost. Z vlastní zkušenosti ví, jak je tento způsob jednání neuctivý. O nynější situaci se pak stejně jako drtivá většina prodejných kolegů dozvěděl právě až skrze média, což rozhodně nepovažuje za seriózní. Arturo Vidal se dále pozastavil nad herní koncepcí, jíž FC Barcelona dlouhodobě razí. Lionel Messi je sice hráčem z jiné planety, nicméně na všechno logicky sám nestačí, takže k sobě potřebuje kvalitní spoluhráče. Nejlepší tým na světě zkrátka nesmí spoléhat jen na třináct profesionálních fotbalistů a vítěznou mentalitu. Kopaná jako taková se prý hodně posunula k síle a rychlosti, přičemž vytříbená technika už velké zápasy rozhoduje spíše sporadicky.

Třiatřicetiletý odchovanec chilského klubu Colo-Colo dále ubezpečil fanoušky, že ačkoli v brzké době nejspíš změní působiště, ke konkurenčnímu Realu Madrid se stoprocentně nepřipojí. Sám by se pak totiž cítil jako zrádce, protože mu Barcelona přirostla k srdci. Reálný je naopak fotbalistův návrat do slunné Itálie, kde s nabídkou údajně číhá třeba Juventus nebo Inter Milán.

Zdroj: Youtube kanál Daniela Habifa

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *