25/04/2024
Ester Ledecká

Autor: Foto: Stefan Brending, Lizenz: Creative Commons by-sa-3.0 de, CC BY-SA 3.0 de, Zdroj: Wikipedia.org / Původní fotografie byla upravena oříznutím a změnou velikosti

Autor: Foto: Stefan Brending, Lizenz: Creative Commons by-sa-3.0 de, CC BY-SA 3.0 de,
Zdroj: Wikipedia.org / Původní fotografie byla upravena oříznutím a změnou velikosti

Pohádka dcery Janka Ledeckého, která se započala před dvěma lety, píše své pokračování. Úvodní závod Světového poháru v Alpském lyžování překvapivě ovládla a špatně si rozhodně nevedla ani v pokusu druhém. Ester Ledecká skončila čtvrtá, přičemž od medailového umístění ji dělily pouhé dvě setiny.

Ester Ledecká je ženou mnoha talentů

Málokterý sportovec zvládne sedět na dvou židlích. Ester Ledecká je ovšem výjimkou. Světu totiž vládne v paralelních disciplínách na snowboardu a mimo to ještě dosahuje skvělých výsledků v rámci Alpského lyžování.

To potvrdila při úvodních závodech nové sezóny v Lake Louise, kde si dojela pro první a vzápětí pro čtvrtou příčku. Celkově jí tak zatím patří “bramborové umístění”, z čehož má radost jak ona, tak její trenér Tomáš Bank.

Ester Ledecká si čtvrté místo nemusí udržet

Ačkoli se Ester Ledecká uvedla skutečně znamenitě a současná čtvrtá příčka je nadstandardním výsledkem, není jisté, zda si ji po dalších sjezdech udrží. V cestě do elitní trojice jí totiž stojí právě snowboard a kvůli tomu nabitý program.

Pokud 19. prosince odstartuje v italské Carreze na prkně, pravděpodobně nestihne další lyžařský sjezd naplánovaný na 21. prosince. Na druhou stranu se však jedná o velice příjemné starosti, které jí všechny ostatní sportovkyně mohou jen tiše závidět.

Zdroj: NBC Sports

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *