23/04/2024

Ačkoliv se může na první pohled zdát, že některé společnosti velmi dobře prosperují a nemají absolutně žádné potíže, reálně tomu může být přeci jenom jinak. Společnost dm Drogerie je v České republice považována za velmi úspěšnou a oblíbenou. Nabízí totiž řadu produktů s původem v Německu, a byť je prodává za podstatně vyšší ceny než u sousedů, lidé je mají rádi.

Krámy zavírají

Dm Drogerie však teď oznámila uzavírání některých svých prodejen. Děje se tak na Slovensku, kde přistupuje k omezování své prodejní sítě. Okamžitě se vyrojily otázky, zda se to celé bude týkat také České republiky. Společnost to komentovala dosti neurčitě a nepotvrdila ani jednu z možných variant. Avšak vyjádření naznačuje, že podobné kroky se v Česku skutečně zvažují.

Hodláme pokračovat v projektech, které vycházejí z naší strategie, a investujeme do regenerace našich stávajících prodejen a zamýšlíme se i nad optimalizací sítě,” řekl pro server TN.cz mluvčí drogerie Jiří Peroutka.

Podle všeho se uzavírání bude týkat většího počtu prodejen a může tedy ještě pokračovat. Na Slovensku “dmko” skončilo například v takových městech, jako je Ružomberok nebo Bánská Bystrica. Krám zavřely rovněž některé pobočky drogerie v Bratislavě.

Je tu nová konkurence

Dm Drogerie přitom na obou trzích velmi rychle expandovala a nezdálo se, že by v tom chtěla skončit. Zároveň si spolu s konkurenčními řetězci Teta a Rossmann v podstatě rozdělila trh. Nedávno však do Česka vstoupil silný polský hráč Hebe, který zde prodává jak po internetu, tak začíná otevírat své kamenné pobočky.

Čtěte také: Obchodní řetězce ovládly Česko. Nepříjemné čtení o jejich dominanci

Že však některé tradiční řetězce nemusí mít na růžích ustláno, ukazují i potíže společnosti Pepco, která znenadání skončila v Rakousku v insolvenci a oznámila, že uzavře všech 73 tamních obchodů. Jak se ukazuje, podobná rozhodnutí mohou přicházet velmi rychle.

Foto: Shutterstock

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *