27/05/2024

"File:Dimitris Nikolaou & Adam Hložek, U21 CZE-GRE 2019-10-10.jpg" by Tadeáš Bednarz is licensed under CC BY-SA 4.0 / Původní fotografie byla upravena oříznutím a změnou velikosti

V pátek se stal Adam Hložek historicky nejmladším hráčem české fotbalové reprezentace. Pomyslné žezlo však může velice brzy putovat do dalších rukou. Zuby si na něj brousí klubový kolega Adam Karabec.
Autor: Tadeáš Bednarz – Vlastní dílo, CC BY-SA 4.0, zdroj: Wikipedia Commons / Původní fotografie byla upravena oříznutím a změnou velikosti

Přestože historicky nejmladším hráčem české fotbalové reprezentace se stal talentovaný útočník Adam Hložek teprve v pátek, pomyslné žezlo možná velice brzy poputuje do dalších rukou. Vinou absolutního rozkladu původně nominovaného týmu může zápas proti Skotsku teoreticky ovlivnit řada netypických hráčů, mezi nimiž se nachází také sedmnáctiletý Adam Karabec. Ten je shodou okolností další mladou puškou pražské Sparty. Bude snad boření rekordů pokračovat? O tom rozhodne dočasně zvolený kouč David Holoubek, který se s mládeží na trávnících pracovat nebojí.

Šance mladičkému fotbalistovi sama padla k nohám

Poslední dny nám poměrně jasně ukázaly, že v době koronavirové je možné úplně všechno. Například dva pozitivní testy mohou ze dne na den rozpustit celý národní tým včetně realizačního štábu. Další překvapující zjištění spočívá v tom, že ani “drobná nepříjemnost” v podobě absolutní destrukce kádru ještě nutně neznamená definitivní odvolání připraveného programu. Česká fotbalová reprezentace odehrála páteční zápas se Slovenskem a další duel Ligy národů téměř okamžitě vzdala. Hned druhý den ráno si ovšem vedení FAČR po rozhovoru se zástupci UEFA drastický krok částečně rozmyslelo. Sice došlo k rozprášení původní nominace včetně realizačního štábu, rezervní plán se ale začal rodit.

Mužstvo dočasně převzal trenér osmnáctky David Holoubek, který nahradil izolovaného Jaroslava Šilhavého. Ten během nedělního odpoledne představil sestavu, s níž v pondělí nastoupí. Soupiska národního týmu počítá s řadou jmen, které by za normálních okolností neměly šanci. Nechybí třeba zástupci Slovácka, brněnské Zbrojovky nebo dokonce Pardubic. Jedinečná šance padla k nohám také sedmnáctiletému záložníkovi klubu AC Sparta Praha, který v okamžiku vběhnutí na trávník přepíše historii. Adam Karabec může o titul nejmladšího hráče tuzemského reprezentanta připravit klubového kolegu Adama Hložka. Ten se z pokoření významného milníku přitom neraduje dlouho.

Dějiny se přepsaly v pátek, pondělí ale možná přinese další změny

Adam Hložek se narodil 25. července 2002 a jelikož do prostředí dospělého fotbalu pronikl velice brzy, okamžitě začal bořit rekordy. Platí za nejmladšího hráče Sparty, který kdy zasáhl do ligového utkání. Dále je také nejmladším střelcem ligové historie či držitelem ocenění Talent roku 2019. V pátek do své sbírky připojil i titul nejmladšího hráče české fotbalové reprezentace. Radost mu ale dost možná zkazí výše zmíněný Adam Karabec, jemuž koronavirus nečekaně otevřel dveře k historickým memoárům.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *