15/07/2024

"File:Russia-Brazil 2018 (14).jpg" by Дмитрий Садовников is licensed under CC BY-SA 3.0 / Původní fotografie byla upravena oříznutím a změnou velikosti

Bayern Mnichov neuplatnil opci na brazilského záložníka Phillipe Coutinha, což dokonale dokonale hraje do karet Newcastlu United. Ten s novým majitelem v zádech plánuje velké změny.
“File:Russia-Brazil 2018 (14).jpg” by Дмитрий Садовников is licensed under CC BY-SA 3.0 / Původní fotografie byla upravena oříznutím a změnou velikosti

Bayern Mnichov nakonec neuplatnil opci na brazilského záložníka Philippe Coutinha. Oněch 120 milionů eur bylo pro německého giganta postiženého pandemií koronaviru jednoduše příliš velké sousto. Ačkoli šéf klubu Karl-Heinz Rummenigge zdůraznil, že hráčův odchod ještě není definitivně stvrzený, všechny okolnosti tomu napovídají. Do hry tak může oficiálně vstoupit Newcastle United FC, jenž hodlá s novým a nesmírně bohatým majitelem v zádech utvořit tým překypující hvězdami.

Coutinho zůstal daleko za očekáváním

Rodák z Rio de Janeira patří k nejdražším hráčům současnosti a proto se od něj samozřejmě očekávají nadstandardní výkony. Během hostování v Bayernu Mnichov ovšem fanoušky ani vedení klubu o svých kvalitách nedokázal přesvědčit. Dal sice osm branek ve dvaadvaceti ligových zápasech, jinak ale víceméně tápal a kvůli operaci kotníku navíc nenaskočil ani do restartované sezóny. Není divu, že německý gigant neuplatnil opci na téměř tři miliardy korun, které by šly v době krize využít mnohem efektivněji.

Velký šéf Karl-Heinz Rummenigge sice nevyloučil, že by spolupráce mezi klubem a hráčem mohla pokračovat i nadále, na druhou stranu ale ani nepředstavil návrh, za jakých podmínek se Bayern s Barcelonou dohodne. V kuloárech se nyní začíná hlasitě hovořit o tom, že Philippe Coutinho nejspíš zamíří zpátky na britské ostrovy. Liverpool se však jeho cílovou stanicí nestane.

Newcastle United čeká renesance

Většině z vás určitě neuteklo, že Newcastle United se stal objektem zájmu saúdskoarabského korunního prince Mohameda bin Salmána a jeho investiční skupiny. I když s tímto odkupem mnozí nesouhlasili, prodej nakonec přeci jen dostal zelenou. Z toho plyne, že tradiční anglický klub čekají velké změny. Bohatý majitel se totiž určitě nespokojí s horší polovinou tabulky Premier League a za úspěch ochotně zaplatí úplně cokoliv.

Nejprve se zaměří na hvězdného útočníka Garetha Balea, který se léta touží vymanit z područí Realu Madrid. Další na řadu pak podle zahraničních médií přijde právě zmíněný Philippe Coutinho, jemuž pšenka nepokvete v Barceloně a ani Bayernu Mnichov. Platí tedy staré přísloví, že když se dva perou, třetí se směje. Nebo je to snad naopak? Sedmadvacetiletý Brazilec se po odchodu z Liverpoolu víceméně trápí a velké předpoklady zatím nepotvrdil.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *