24/06/2024

"File:McGregor London 2015.jpg" by Andrius Petrucenia is licensed under CC BY-SA 2.0 / Původní fotografie byla upravena oříznutím a změnou velikosti

Irský zápasník Conor McGregor se znovu ukázal v tom horším světle. Na sociálních sítích zlehčoval zdravotní stav Abdulmanapa Nurmagomedova, který v nemocnici bojoval o život.
“File:McGregor London 2015.jpg” by Andrius Petrucenia is licensed under CC BY-SA 2.0 / Původní fotografie byla upravena oříznutím a změnou velikosti

Skoro už se zdálo, že Conor McGregor neodešel jenom do hráčského důchodu, ale také úplně zmizel z veřejného prostoru. Na sociálních sítích sice pravidelně sdílel fotografie a videa svého “nového” života, nicméně už nevyvolával žádné hádky mezi populárními zápasníky a notnou chvíli dokonce ignoroval také neustálé výpady Chabiba Nurmagomedova. Nakonec to ovšem za velkého přispění bratrance své ruské nemesis přeci jen nevydržel a vytasil se s odpovědí, která mnohé popudila. Zlehčoval v ní totiž stav Abdulmanapa Nurmagomedova poté, co se nakazil novým koronavirem a v nemocnici bojoval o holý život.

McGregor nezůstal rodině Nurmagomedova nic dlužen

Ještě před měsícem mezi Conorem McGregorem a Chabibem Nurmagomedovem panovalo dočasné příměří. Otec neporaženého ruského šampiona v lehké váze skončil v dagestánské nemocnici s domnělým zápalem plic. Následně u něj ovšem testy potvrdily přítomnost nového koronaviru a jelikož se jeho stav rychle zhoršoval, musel se populární trenér nakonec posunout do mnohem lépe vybaveného zdravotnického zařízení v Moskvě. Tam bojoval o holý život a nebylo jasné, jestli se ze spárů zákeřného onemocnění vůbec vymaní. Jednatřicetiletý irský zápasník tehdy prohlásil, že se modlí za celou Nurmagomedovic rodinu a doufá, že se všechno v dobré obrátí.

Období složených zbraní však skončilo dříve, než pořádně začalo. Nejprve se do svého odvěkého konkurenta začal slovně navážet Chabib. Když horkokrevný rodák z Dublinu nijak nekomunikoval, přizval si na pomoc dalšího člena rodinného týmu Abubakara. Ten na sociálních sítích sdílel zápasníkovu fotografii s poměrně nevhodným komentářem: „Když v době koronaviru nemůžete dýchat.“ 

https://www.instagram.com/p/CByissQFQ3C/

Bylo jen otázkou času, kdy na tento dobře mířený kopanec McGregor zareaguje. Odpověď na sebe opravdu nenechala dlouho čekat a byla možná ještě zarážející než příspěvek samotný. V ní totiž populární ‘Notorious’ využil situace a obul se do stále ještě kriticky nemocného Abdulmanapa Nurmagomedova. Toho v podstatě označil za simulanta, který se jen snažil zamaskovat nízkou sportovní aktivitu svého syna. Na samotný závěr dodal, že Allah vidí všechno a z jejich kolosální boudy pravděpodobně nebude dvakrát nadšený. Nadsázka sice z Conorovi odpovědi doslova čiší, nicméně mnozí pochybují, jestli je vhodné na takovéto téma žertovat, když na světě ještě stále umírá poměrně hodně lidí se stejnou diagnózou.

McGregor patřil k hlasitým bojovníkům proti koronaviru

Conor McGregor patří k hrdým patriotům a nikdy neodmítl příležitost předat Irům nějaké to důležité poselství. V časech eskalující pandemie sdílel video, ve kterém občany své rodné země nabádá k daleko větší důslednosti. Zároveň apeloval na vládu, aby se nebála dělat zásadní a bohužel také nepopulární rozhodnutí, jimiž ovšem může zachránit mnoho lidských životů. Byl například pro rozmístění armády po celém Irsku s cílem dohlédnout na dodržování přísných bezpečnostních pravidel spočívajících především v minimalizaci sociálního kontaktu. Nyní, když nejhorší období pominulo, už zřejmě takto bojovnou náladou nepřekypuje.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *